300 zł dodatku dla pracowników. Lidl rozdaje bony na świąteczne zakupy

Sieć Lidl zamierza przeznaczyć 7 mln zł na premie świąteczne dla pracowników. Z okazji świąt wielkanocnych każdy pracownik otrzyma 300 zł.

Lidl zdecydował się przekazać bony ze względu na zbliżające się święta, ale także w ramach podziękowania za zaangażowanie w pracę w czasie pandemii koronawirusa. 

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce

Lidl oferuje premie świąteczne. Każdy pracownik otrzyma 300 zł 

Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, bonusy świąteczne w wysokości 300 zł otrzymają wszyscy pracownicy sieci Lidl bez względu na zajmowane stanowisko. Premia dotyczy tylko osób zatrudnionych o pracę od pół roku. Osoby z krótszym stażem otrzymają bonus w wysokości 150 zł. Środki zostaną przekazane w formie doładowań kart pracowniczych. Łącznie Lidl zatrudnia 24 tys. pracowników. 

W ubiegłym roku Lidl zdecydował się także wprowadzić premie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wtedy pracownicy otrzymali 700 zł. Na podobny ruch zdecydowały się także inne popularne sieci handlowe, jak Biedronka oraz Kaufland

Lidl zachęca do programu stażowego. Wiemy, ile zapłaci sieć

Ostatnio informowaliśmy, że Lidl rusza z kolejną edycją programu stażowego "The Lidl way to career". Sieć handlowa poszukuje studentów oraz absolwentów poniżej 30. roku życia. Ma rozpocząć się 1 lipca i potrwać do 30 września 2021 roku. Osoby zatrudnione na umowie stażowej otrzymają 3 500 zł brutto miesięcznie, czyli więcej niż w ubiegłym roku.

Nowo zatrudnione osoby na stanowisku kasjer-sprzedawca otrzymują co miesiąc od 3 550 zł brutto do 4 350 zł. Po roku pracy Lidl podwyższa ich zarobki do poziomu od 3 650 zł do 4 550 zł brutto, natomiast po dwóch latach od 3 900 zł do 4 800 zł brutto.

Więcej o: