300 plus. Ważne zmiany w programie. Koniec z tradycyjnymi wnioskami

Rząd chce, aby wnioski w programie 300 plus "Dobry Start" można było składać tylko drogą elektroniczną. Takie rozwiązanie może być jednak poważnym utrudnieniem dla osób bez dostępu do internetu.

"Dobry Start" to program, który istnieje od czterech lat. Jego głównym celem jest pomoc rodzicom w zapewnieniu wyprawki szkolnej. 300 plus przysługuje rodzicom uczących się dzieci w wieku do 20. roku życia.

Zobacz wideo PIT 2020. Jak skorzystać z nowych ulg związanych z pandemią?

300 plus. Ważne zmiana. Koniec z tradycyjnymi wnioskami 

Jak informuje "Fakt" już wkrótce ma wejść w życie rozwiązanie, które będzie utrudnieniem dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i bez dostępu do internetu. Rząd chce, aby wnioski do tego programu można było składać wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Emp@tia, PUE ZUS bądź bankowości elektronicznej. Tradycyjne formularze mają zostać zlikwidowane. 

Niedzielski o nowych obostrzeniach w całej Polsce: Jeśli one nie pomogą, będziemy zamykali wszystko Minister zdrowia z ważnym apelem do pracodawców. "To już ten moment"

Skąd pomysł na pełną cyfryzację procesu wnioskowania? Z jednej strony ma to przyspieszyć i uprościć realizację programu, a także zmniejszyć możliwość transmisji COVID-19. 

 300 plus. Przypominamy, kto może skorzystać z programu "Dobry Start" 

Dodatek w wysokości 300 zł można otrzymać na dzieci uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych próg wiekowy został wydłużony do 24. roku życia. O dodatek ubiegać się może każdy rodzic bez względu na zarobki.

Koronawirus w Polsce. Trzy ponure wykresy i jedna mapa. Tuż przed lockdownem jest bardzo źle Trzy ponure wykresy i jedna mapa. Tuż przed lockdownem [WYKRES DNIA]

"Wyprawka" nie przysługuje na dzieci chodzące do przedszkola bądź zerówki. Ponadto z pomocy nie mogą skorzystać studenci, a tylko osoby chodzące do szkoły policealnej bądź dla dorosłych. Termin składania wniosków rozpoczyna się zwykle 1 lipca danego roku.

Więcej o: