Emerytury bez podatku. Zdecydowana większość Polaków popiera pomysł PiS [SONDAŻ]

Zdecydowana większość Polaków popiera emerytury bez podatku PIT - tak wynika z najnowszego sondażu. Aż 86 proc. ankietowanych pozytywnie wypowiedziało się o rządowym projekcie.
Zobacz wideo Nowy Ład to ostatnią deską ratunku dla PiS-u? Cimoszewicz: To tzw. wishful thinking

Zwolnienie z podatku dla emerytów to jedna z koncepcji Nowego Ładu PiS-u. Jak wynika z doniesień medialnych, rząd planuje znieść opodatkowanie emerytur. Pomysł miałby obejmować osoby, które pobierają świadczenia w wysokości do 2,5 tys. zł brutto.

Marlena MalągMinistra Maląg zapowiada, że Nowy Ład to też kolejne programy prorodzinne

Sondaż. 86 proc. Polaków popiera emerytury bez podatku

Instytut Badań Pollster na zlecenie gazety "Super Express" zapytał 1 036 dorosłych Polaków o ich zdanie na temat tej koncepcji. Badanie zostało wykonane w dniach 15-16 marca 2021 roku metodą CAWI i wyraźnie pokazuje, że zdecydowana większość z nas popiera rządowy plan wypłaty emerytury bez podatku.

Aż 66 proc. ankietowanych stwierdziło, że jest to bardzo dobry pomysł, a 20 proc. określiło go jako raczej dobry. Daje to łącznie 86 proc. pozytywnych odpowiedzi. Tylko 4 proc. ankietowanych uznało rządowy projekt jako raczej zły, a 2 proc. jako bardzo zły. 8 proc. Polaków nie udzieliło żadnej odpowiedzi.

Pieniądze NBP. Zdj. ilustracyjneCzym jest kwota wolna od podatku? PiS chce ją podnieść do 30 tys. złotych

Nowy Ład. Czym jest nowy rządowy program?

Nowy Ład to nowy rządowy program gospodarczy, który ma wspomóc Polskę po kryzysie koronawirusowym. Poznaliśmy już niektóre jego założenia - wśród nich jest m.in. wprowadzenie emerytur bez podatku oraz podwyższenie kwoty wolnej do 30 tys. zł. Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że wsparcie dla seniorów będzie jednym z filarów projektu.

Szczegóły dotyczące Nowego Ładu miały zostać zaprezentowane w sobotę 20 marca. Z powodu sytuacji epidemiologicznej i nowych obostrzeń, które objęły całą Polskę, prezentacja programu została przełożona na połowę kwietnia.

Więcej o: