Poczta Polska poinformowała w czwartek, że wygrała przetarg ogłoszony przez Główny Urząd Statystyczny. Spółka w 2020 r. przystąpiła do niemal 1,9 tys. przetargów na usługi pocztowe, wygrywając 96,5% z nich. Oferta spółki została uznana za najkorzystniejszą m.in. w przetargach: ZUS na lata 2021-2023, KRUS na lata 2021-2022, czy PGNiG na lata 2021-2022.
Przetarg GUS dotyczył dostarczenia 15 mln listów w związku z trwającym do 30 września spisem powszechnym. Poczta Polska ma za zadanie dostarczyć 15 mln druków bezadresowych, w których znajdą się informacje o zasadach, przebiegu i realizacji spisu powszechnego.
Poczta jest informacyjnym krwiobiegiem kraju i działa nieprzerwanie, niezależnie od sytuacji, pokazując ciągłość funkcjonowania Państwa i jego struktur. Potencjał logistyczny oraz sprawność w doręczaniu przesyłek ponownie wykorzystamy dla realizacji kluczowych zadań, tym razem związanych z dystrybucją korespondencji masowej w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności. Poczta to wiarygodny i niezawodny partner w komunikacji Państwa z Obywatelami
- skomentował wygrany przetarg Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.
Tegoroczny spis powszechny jest wyjątkowy z dwóch powodów. W związku z epidemią większość osób jest zobowiązana do spisania się przez internet, wszelkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie spis.gov.pl. Uzupełniającą metodą będzie spis telefoniczny lub wywiad przeprowadzony przez rachmistrza. Osoby, które nie mogą spisać się przez internet, mogą zadzwonić na infolinię pod numer telefonu 22 279 99 99.
Tegoroczny spis to szczególne wydarzenie, gdyż odbywa się w setną rocznicę pierwszego spisu zrealizowanego w odrodzonej Polsce
- mówi dr Dominik Rozkrut Prezes GUS.