Loteria Narodowego Spisu Powszechnego. Co można wygrać? Jak wziąć w niej udział?

Wraz z początkiem kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Można wziąć też udział w loterii i sporo zyskać. Całkowita wartość puli nagród wynosi 2 183 984 00 zł. Główną nagrodą jest samochód Toyota Yaris.

Losowanie samochodów odbędzie się 14 lipca. Wezmą w nim udział wszystkie prawidłowe zgłoszenia dokonane w odpowiednim terminie. Losowanie pozostałych nagród, czyli kart przedpłaconych o wartości 1000 zł lub 500 zł odbywać się będzie od 22 kwietnia do 9 lipca.

Zobacz wideo Ile może być warty banknot 500 złotych? O wiele więcej

Jak wziąć udział w loterii?

Osoby, które chcą wziąć udział w  loterii muszą w okresie, kiedy ona obowiązuje dokonać tzw. samopisu używając przeznaczonej do tego aplikacji. Należy zachować 10-znakowy kod potwierdzający, który zostanie wygenerowany. Oprócz tego w czasie przyjmowania zgłoszeń trzeba zgłosić się za pośrednictwem strony internetowej spis.gov.pl.

Zgłoszenia do loterii ruszą 22 kwietnia i potrwają do 7 lipca.

Narodowy Spis Powszechny. Co można wygrać?

W loterii przewidziano 1 456 nagród. Główną nagrodą jest samochód Toyota Yaris o wartości 65 749 00 zł brutto wraz z polisą ubezpieczeniową obejmującą roczny pakiet ubezpieczeniowy, AC pełne z ryzykiem kradzieży o wartości 3 100 00 zł brutto wraz z dodatkową kwotą pieniężną przeznaczoną na poczet podatku w wysokości 7 650 00 zł.

Organizator przewidział 16 nagród głównych.

Oprócz tego jest nagroda I stopnia, czyli karta przedpłacona o wartości tysiąc złotych brutto. Takich kart przewidziano 480. Kolejne nagrody, II stopnia, to karty przedpłacone o wartości 500 zł. Jest ich do wygrania aż 960.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy dla wszystkich obywateli Polski, także dla emigrantów. Dane muszą uzupełnić również cudzoziemcy przebywający na terytorium Polski w czasie jego trwania. Za niewywiązanie się z obowiązku grozi grzywna do 5 tysięcy złotych. Za podanie błędnych informacji grozi kara pozbawienia wolności.

Więcej o: