Loteria Narodowego Spisu Powszechnego. Co można wygrać? Jak wziąć w niej udział?

Wraz z początkiem kwietnia ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Można wziąć też udział w loterii i sporo zyskać. Całkowita wartość puli nagród wynosi 2 183 984 00 zł. Główną nagrodą jest samochód Toyota Yaris.

Losowanie samochodów odbędzie się 14 lipca. Wezmą w nim udział wszystkie prawidłowe zgłoszenia dokonane w odpowiednim terminie. Losowanie pozostałych nagród, czyli kart przedpłaconych o wartości 1000 zł lub 500 zł odbywać się będzie od 22 kwietnia do 9 lipca.

Zobacz wideo Ile może być warty banknot 500 złotych? O wiele więcej

Jak wziąć udział w loterii?

Osoby, które chcą wziąć udział w  loterii muszą w okresie, kiedy ona obowiązuje dokonać tzw. samopisu używając przeznaczonej do tego aplikacji. Należy zachować 10-znakowy kod potwierdzający, który zostanie wygenerowany. Oprócz tego w czasie przyjmowania zgłoszeń trzeba zgłosić się za pośrednictwem strony internetowej spis.gov.pl.

Zgłoszenia do loterii ruszą 22 kwietnia i potrwają do 7 lipca.

Narodowy Spis Powszechny. Co można wygrać?

W loterii przewidziano 1 456 nagród. Główną nagrodą jest samochód Toyota Yaris o wartości 65 749 00 zł brutto wraz z polisą ubezpieczeniową obejmującą roczny pakiet ubezpieczeniowy, AC pełne z ryzykiem kradzieży o wartości 3 100 00 zł brutto wraz z dodatkową kwotą pieniężną przeznaczoną na poczet podatku w wysokości 7 650 00 zł.

Spis powszechny 2021. Za odmowę wzięcia udziału lub podanie nieprawdziwych danych grożą kary Ruszył Narodowy Spis Powszechny. Znamy pytania. Jak spisać się przez internet?

Organizator przewidział 16 nagród głównych.

Oprócz tego jest nagroda I stopnia, czyli karta przedpłacona o wartości tysiąc złotych brutto. Takich kart przewidziano 480. Kolejne nagrody, II stopnia, to karty przedpłacone o wartości 500 zł. Jest ich do wygrania aż 960.

Spis powszechny 2021. Za odmowę wzięcia udziału lub podanie nieprawdziwych danych grożą kary Spis powszechny 2021. Jakie kary za odmowę wzięcia udziału?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy dla wszystkich obywateli Polski, także dla emigrantów. Dane muszą uzupełnić również cudzoziemcy przebywający na terytorium Polski w czasie jego trwania. Za niewywiązanie się z obowiązku grozi grzywna do 5 tysięcy złotych. Za podanie błędnych informacji grozi kara pozbawienia wolności.

Więcej o: