Majątek Jeffa Bezosa przebił kolejną granicę. Jest najbogatszym człowiekiem świata

Jeff Bezos posiada majątek warty 201 miliardów dolarów. Jego fortuna po raz drugi przekroczyła granicę 200 miliardów. Tym samym Amerykanin jest najbogatszym człowiekiem świata.
Zobacz wideo Zawodnicy będą mniej zarabiać? "W Polsce wielu piłkarzy ma eldorado"

28 kwietnia 2021 r. majątek Jeffa Bezosa osiągnął wartość 201 miliardów dolarów - wynika z obliczeń magazynu "Forbes". Amerykanin ponownie zyskał miano najbogatszego człowieka świata.

Jeff BezosJeff Bezos wyprzedził Elona Muska. Właściciel Amazona najbogatszy na świecie

Jeff Bezos dysponuje największym majątkiem. Znów jest bogatszy od Elona Muska

Założyciel Amazona jest pierwszą osobą w historii, której majątek przekroczył poziom 200 miliardów dolarów. Jeff Bezos osiągnął ten sukces w sierpniu 2020 r. Następnie w wyniku spadku akcji Amazona, wartość majątku Amerykanina spadła poniżej 200 miliardów dolarów.

Jeff Bezos jest teraz o 15 miliardów dolarów bogatszy od francuskiego biznesmena Bernarda Arnaulta, który aktualnie jest drugim najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Założyciel Amazona jest również o 30 miliardów bogatszy od Elona Muska. Przypomnijmy, że na początku stycznia 2021 r. to właśnie właściciel Tesli i SpaceX był przez chwilę najbogatszym człowiekiem świata.

Mackenzie ScottByła żona Jeffa Bezosa, Mackenzie Scott znów przekazał 4 mld dol.

Mimo pandemii majątek Jeffa Bezosa powiększał się w szybkim tempie

Fortuna Jeffa Bezosa opiera się w dużej mierze na akcjach Amazona. 57-letni Amerykanin posiada ok. 11 proc. udziałów w tej firmie.

Przypomnijmy, że w pandemicznym roku 2020,  Amazon sprzedał towary i usługi o wartości ponad 386 miliardów dolarów, a zysk netto firmy wyniósł ponad 21 miliardów dolarów. Na początku września 2020 r. właściciel spółki przez chwilę dysponował majątkiem o wartości 207 miliardów dolarów.

Więcej o: