Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Wycena akcji Tesli pozwoliła prześcignąć Jeffa Bezosa

Akcje Tesli nieustannie rosną, a razem z nimi wartość majątku Elona Muska. Wzrost jest na tyle dynamiczny, że miliarder stał się najbogatszym człowiekiem świata, wyprzedając Jeffa Bezosa.

Jak informuje CNBC, wartość majątku Elona Muska przekroczyła 185 mld dolarów. Tym samym prezes Tesli stał się najbogatszym człowiekiem świata. Jeffa Bezosa wyprzedził niewiele, jego majątek wyceniany jest na 184 mld dolarów.

Zobacz wideo Kosmos, pozwy i miliony - Elon Musk

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata dzięki Tesli

Elon Musk zarabia na wzroście wartości akcji Tesli, które zbliżają się do wyceny 800 dolarów za sztukę. Spektakularny wzrost wartości największego producenta samochodów elektrycznych na świecie trwa cały rok, ale w połowie listopada, wystrzelił jeszcze mocniej, gdy Teslę włączono do prestiżowego rankingu S&P500.

Gigafabryka Tesli w NiemczechTesla musiała wstrzymać budowę gigafabryki przez hibernujące węże

W ciągu ostatniego półtora miesiąca wartość akcji Tesli złamała po raz pierwszy próg 500, 600 i 700 dolarów. Obecnie kosztują już 798,43 dolarów, a cała firma wyceniania jest na 751,76 mld dolarów. Dość wspomnieć, że rok temu Teslę wyceniano na zaledwie 80 mld dolarów.  Olbrzymi wzrost wartości firmy odnotowaliśmy i opisaliśmy w naszym giełdowym podsumowaniu roku.

Fenomenalny rok Elona Muska

Elon Musk to przedsiębiorca urodzony w Republice Południowej Afryki, gdzie także dorastał. Wyższe wykształcenie uzyskał w Kanadzie, a fortunę zbił jako współzałożyciel PayPala. Firma została sprzedana za 1,5 mld dolarów, a niedługo później Musk założył SpaceX oraz Teslę. Elon Musk określany jest jako wizjoner, stąd jego inwestycje we wspomniane firmy. Oprócz tego założył Neuralink oraz Boring Company, kolejne firmy, w których pracuje się nad rewolucyjnymi projektami. 

2020 rok był niewątpliwie jednym z najlepszych dla Muska. SpaceX podpisało kontrakt na kosmiczne misje z NASA, a ich statki kosmiczne zaczęły osiągać pierwsze znaczące sukcesy. Neuralink pokazało pierwsze sukcesy w stworzeniu interfejsu mózg-komputer. Boring Company otrzymało kolejne zlecenia na budowę podziemnych tuneli. Tesla natomiast stała się najlepiej wycenianą firmą samochodową świata i jedną z najbardziej wartościowych spółek w ogóle.

Podsumowanie roku 2020 u SpaceXTo był wyjątkowo udany rok dla SpaceX. Załogowa misja na ISS to nie wszystko

Dzięki jej wzrostom majątek Muska wzrósł o ponad 150 mld dolarów (na początku był wyceniany na 27 mld dol)., więcej niż w ogóle zgromadził Bill Gates (132 mld dol.). Musk stał się 7. najbogatszym człowiekiem świata w lipcu 2020 roku, wyprzedzając Warrena Buffetta,  w listopadzie wskoczył na drugie miejsce, z którego zrzucił wspomnianego Billa Gatesa. 

Więcej o: