Elon Musk i Jeff Bezos walczą o miano najbogatszego człowieka. Liderem ponownie założyciel Amazona

Jeff Bezos wyprzedził Elona Muska w zestawieniu najbogatszych ludzi na świecie. Założyciel Amazona posiada majątek szacowany na 191 mld dol.

Walka o miano najbogatszego człowieka na świecie jest od kilku tygodni bardzo zacięta za sprawą pojedynku pomiędzy Jeffem Bezosem a Elonem Muskiem. W ostatnim czasie częściej liderował ten drugi za sprawą sukcesów Tesli na światowych rynkach, ale w tym tygodniu na pierwsze miejsce wrócił założyciel Amazona. 

Zobacz wideo Czternastki dla górników mimo kryzysu? Paweł Borys komentuje

Jeff Bezos ponownie najbogatszym człowiekiem na świecie 

Według indeksu Bloomberga Jeff Bezos posiada w tym momencie 191 mld dol., natomiast Elon Musk - 190 mld dol. Zmiana na pierwszy miejscu w zestawieniu jest spowodowana wtorkową przeceną cen akcji Tesli (2,5 proc. w dół). Na trzecim miejscu znajduje się Bill Gates, którego majątek szacowany jest na 137 mld dol. 

Rolnicy-przedsiębiorcy zapłacą więcej. Już nie w KRUS, a 1400 zł miesięcznie w ZUSRolnicy-przedsiębiorcy zapłacą więcej. Już nie w KRUS, a 1400 zł miesięcznie w ZUS

Jeff Bezos liderował w zestawieniu nieprzerwanie od 2018 do 2020 roku. Przez długi czas pozycja Bezosa wydawała się być niezagrożona, ale w ostatnich miesiącach obserwowaliśmy szarżę Elona Muska. Ostatecznie właściciel Amazona został wyprzedzony przez Muska 7 stycznia br. Majątek prezesa Tesli przekroczył wtedy 185 mld dol. Jego sukces jest powiązany ze wzrostem wartości akcji Tesli, która na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy zyskała 360 proc. 

Jeff Bezos zyskuje dzięki sukcesom Amazona

W sierpniu ubiegłego roku Jeff Bezos został pierwszym człowiekiem na świecie, którego majątek przekroczył wartości 200 mld dol. Wpływ na to miały sukcesy Amazona. Bezos posiada 11 proc. udziałów spółce, co stanowi ponad 90 proc. jego majątku. Jako drugie przekroczył magiczną granicę Elon Musk pod koniec stycznia 2021 roku. Według zestawienia Comparisun w 2026 roku szefa Amazona stać się może pierwszym na świecie bilionerem. 

Więcej o: