Elon Musk bohaterem gry online, w której trzeba wydać jego majątek. Jest na to 30 sekund

Elon Musk to obecnie trzeci najbogatszy człowiek na świecie. Jego majątek szacuje się na około 150 mld dolarów. Jak ogromna jest to kwota, można zobaczyć w grze "Wydaj kasę Elona". Na ten cel mamy 30 sekund.

Elon Musk przez chwilę był najbogatszym człowiekiem na świecie. Obecnie Forbes wycenia jego majątek na 148,5 mld dolarów, co daje mu trzecie miejsce wśród najbardziej majętnych osób globu. Wyprzedza go jedynie Jeff Bezos (188,3 mld dol.) oraz Bernard Arnault z rodziną (185,2 mld dol.). Brytyjska firma Leasing Options postanowiła pokazać, jak ogromnym majątkiem zarządza szef Tesli i stworzyła w tym celu grę online "Spending Elon's Money". 

Zobacz wideo Elon Musk tweetuje, a z rynku odpływają miliardy. Szef Tesli znów igra z ogniem [TOPtech]

Elon Musk bohaterem gry, w której trzeba wydać cały jego majątek

W grze, w którą możecie zagrać TUTAJ, majątek Elona Muska wynosi 166 mld dolarów. Na wydanie takiej kwoty mamy tylko 30 sekund. Za te pieniądze możemy kupić tanie rzeczy jak Big Maca za 8 dol., czy subskrypcję do Netflixa za 18 dol., te nieco droższe, jak Rolexa za 41 tys dol. czy Teslę za 194 tys. dol. oraz takie, na które stać już tylko najbogatszych, czyli apartament w Nowym Jorku za 1 mln dolarów czy prywatny odrzutowiec warty 4,5 mln dolarów. Najdroższą rzeczą jest start rakiety Falcon 9 wyceniony na 50 mln dol. (Musk twierdzi, jednak że jego koszty sięgają 62 mln dol. - podaje CNBC).

Bitcoin znów traci na wartościMusk napisał na Twitterze jedno słowo. Bitcoin znów gwałtownie potaniał

Żeby było łatwiej, można wybrać opcje, dzięki którym każde kliknięcie odpowiada za 10, a nawet 15 zakupów. Mimo tego nie udało nam się wydać całej fortuny szefa Tesli. Nie pozwoliło na to nawet niemal 3 tys. startów Falcon 9 - na koncie wciąż pozostawało około 15-20 mld dolarów. 

Rzecznik Leasing Options powiedział, że gra ma pokazać "jak skandalicznie dużo warty jest majątek Muska", informuje CNBC

Majątek Elona Muska

Choć gra doskonale radzi sobie z ukazaniem tego, jak ogromne fortuny zgromadzili najbogatsi ludzie świata, to warto zwrócić uwagę na to, co składa się na te majątki. Mimo ogromnych ich wartości tylko mały ułamek stanowi w nich dochód rozporządzalny. Elon Musk jest doskonałym na to przykładem. Jego majątek bowiem drastycznie wzrósł po tym, jak wystrzeliła wartość akcji Tesli. Jeszcze w grudniu 2019 roku szacowano, że fortuna Muska warta jest 20 mld dolarów. Rok później kwota była ta ośmiokrotnie wyższa, właśnie dzięki wycenie Tesli (miliarder posiada 20 proc. akcji spółki).

Elon Musk, założyciel firmy Tesla.Inwestor znany z "Big short" zagrał przeciwko Muskowi i Tesli. Grubo zagrał

Oprócz akcji Musk inwestuje w nieruchomości i samochody kolekcjonerskie. Miliarder angażuje się też w działalność charytatywną. "The Guardian" wyliczył, że jego fundacja do 2015 roku przekazała w ciągu 15 lat działalności przeszło 54 mln dol. na 160 fundacji.

Więcej o: