MZ ogłasza Loterię Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania m.in. milion zł i hulajnogi elektryczne

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Totalizatorem Sportowym przygotowali specjalną Loterię Narodowego Programu Szczepień - poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Co 2000 osoba wygra 500 zł, co tydzień jest szansa na 50 000 zł i hulajnogi elektryczne, a w wielkim finale do wygrania jest dwa razy po 1 mln złotych.

Jak podał podczas konferencji prasowej we wtorek (25 maja) Michał Dworczyk, loteria szczepionkowa rusza w Polsce od 1 lipca 2021 roku. Kto może wziąć w niej udział? Co można wygrać?

Zobacz wideo Nowe rozwiązania w zakresie szczepień. Od 1 lipca drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym punkcie, a samorządy będą zachęcać seniorów do szczepień

Loteria Narodowego Programu Szczepień ma zachęcić Polaków do szczepień przeciwko COVID-19

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że kolejny lockdown w Polsce jest możliwy. - Jeśli nie osiągniemy odporności zbiorowej, a ta jest możliwa tylko wtedy, kiedy osiągniemy pewien poziom procentowy zaszczepienia w całym społeczeństwie, to grozi nam czwarta fala, a w ślad za nią wszystkie "różne polityki pandemiczne", których absolutnie bym nie chciał - mówił premier.

Według sondażu CBOS 25 proc. ankietowanych nie chce szczepić się przeciwko koronawirusowi. Okazuje się, że rząd ma pomysł, jak zachęcić Polaków do szczepień. Szef KPR Michał Dworczyk poinformował, że od 1 lipca rusza w Polsce loteria szczepionkowa. Każdy, kto weźmie udział w szczepieniu przeciwko koronawirusowi, będzie miał szansę wygrać nawet milion złotych.

- Będziemy jeszcze przedstawiać szczegóły loterii. Mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na zainteresowanie szczepieniami - powiedział Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej.

Jakie są nagrody w loterii programu szczepień?

Dworczyk przekazał, że w ramach Loterii Narodowego Programu Szczepień, organizowanej wspólnie z Totalizatorem Sportowym, co 2000 osoba, która przystąpi do loterii, wygra 500 zł. Dodatkowo każda osoba biorąca udział w "zabawie" ministerstwa ma cztery szanse na kolejne wygrane. Co można zdobyć? 

  • Nagroda natychmiastowa - to 500 zł dla co 2000 uczestnika loterii;
  • Nagroda tygodniowa - co tydzień do wygrania jest dwa razy po 50 000 zł, a także hulajnogi elektryczne i vouchery (ministerstwo nie poinformowało, na co będzie można wykorzystać vouchery);
  • Nagroda miesięczna - w każdym miesiącu do rozlosowania jest dwa razy po 100 000 zł oraz samochody hybrydowe;
  • Nagroda finałowa - dwa razy po 1 mln złotych oraz samochody hybrydowe.

Kto może wziąć udział w loterii Ministerstwa Zdrowia?

Na Twitterze na profilu #SzczepimySię poinformowano, że formuła loterii ma umożliwić dołączenie samorządom do jej realizacji. Ze strony obserwatorów pojawiły się pytania, czy osoby, które już przystąpiły do akcji szczepień przeciwko koronawirusowi, również będą mogły wziąć udział w loterii. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że "każda osoba, która do tej pory się zaszczepiła lub zarejestrowała, będzie mogła wziąć udział w loterii". Dodatkowo oznajmiono, że wszelkie szczegóły dotyczące loterii zostaną przedstawione na osobnej konferencji prasowej.

Na razie nie poinformowano, w jakiej formule będzie odbywać się loteria. Jak zapowiadał wcześniej Michał Dworczyk, loteria w Polsce może wzorować się na tej działającej w USA. Za poddanie się szczepieniu w stanie Ohio można wygrać nawet milion dolarów

Więcej o: