Orlen i Ruch ułatwią obchodzenie handlu w niedzielę. "Solidarność" chce zmian w ustawie. "Nie odpuścimy"

"Solidarność" zaproponowała zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości, aby placówki pocztowe miały zakaz sprzedaży napojów alkoholowych. W ten sposób związkowcy chcą walczyć z pomysłem Ruchu o udzielaniu pomocy sieciom handlowym w omijaniu zakazu handlu w niedzielę.
Zobacz wideo Daniel Obajtek. Portret człowieka sukcesu

Orlen po przejęciu Ruchu umożliwia sklepom nawiązanie współpracy, która pozwoli uruchomić działalność handlową również w niedziele. Sieci handlowe miałyby uruchomić świadczenia w zakresie usług pocztowych.

Kiosk RuchuPKN Orlen przejmuje Ruch. Koncern paliwowy wchodzi w usługi kurierskie

"Solidarność" chce zakazu sprzedaży napojów alkoholowych przez placówki pocztowe

- Chcemy się spotkać w tej sprawie z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem, aby przekonać go, że to nie jest dobre rozwiązanie. Jeśli państwowy koncern pomagałby obejść ustawę, która jest powszechnie obowiązująca, byłby to strzał w stopę i rozwalenie przepisów, o które tak długo walczyliśmy - powiedział jeden ze związkowców "Solidarności" w rozmowie z portalem Handel Extra.

Związkowcy wskazują, że coraz więcej sieci podpisuje umowy z operatorami pocztowymi, aby omijać zakaz handlu w niedzielę. - Będziemy walczyć o ukrócenie tym praktykom, nie odpuścimy - zapowiadają.

Związkowcy "Solidarności" zaproponowali zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości, zakładające wprowadzenie zakazu sprzedaży napojów alkoholowych przez placówki pocztowe. Zakaz ten miałby obowiązywać w każdy dzień tygodnia, nie tylko w niedziele bez handlu. Wtedy sieci działające jako placówki pocztowe stanęłyby przed poważnym dylematem: albo handel w niedziele, albo sprzedaż alkoholu - wskazuje portal Handel Extra.

Orlen ogłosił inwestycję w rozbudowę kompleksu Olefin III. Na zdjęciu od lewej Daniel Obajtek, prezes Orlenu, Jacek Sasin, minister aktywów państwowych, Chang Hag Kim, prezes Hyundai Engineering oraz Juan Lladó, prezes Técnicas Reunidas.Orlen wyda 13,5 mld zł na nową inwestycję. Największą w Europie w ciągu 20 lat

Orlen i Ruch pomagają sklepom handlować w niedziele

Sieć Polomarket już skorzystała z oferty współpracy z Ruchem, dzięki czemu kilkadziesiąt sklepów świadczy również usługi pocztowe i działa w każdą niedzielę. Pojawiły się również kolejne sieci, które są chętne do takiej współpracy - informuje portal wiadomościhandlowe.pl

PKN Orlen podkreśla, że decyzje podejmowane przez firmy partnerskie są autonomiczne i otwarcie sklepu w niedziele niehandlowe nie jest warunkiem współpracy. Dodano, że kontrole Państwowej Inspekcji Pracy "nie wykazały żadnych nieprawidłowości".

Spółka Ruch jest operatorem pocztowym zgłoszonym i zarejestrowanym w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. W związku z tym, punkty handlowe, podpisując umowy z operatorem pocztowym na świadczenie usług pocztowych, stają się punktami pocztowymi lub agencyjnymi. Oznacza to, że w dni wolne od handlu mogą być otwarte

- przekazało biuro prasowe PKN Orlen w odpowiedzi na pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Więcej o: