Ozdoby na obrus groźne dla dzieci. OBI namawia do zwrotu tych produktów

Ozdoby na obrus przypominające owoce mogą być niebezpieczne dla dzieci. Ze względu na ryzyko połknięcia przedmiotów sieć OBI zdecydowała o wycofaniu ze sprzedaży dwóch produktów.

Produkty wycofane ze sprzedaży przez OBI nie zawierają wymaganych ostrzeżeń w zakresie bezpieczeństwa oraz posiadają zbyt małe wymiary. Jak podano w komunikacie, chodzi o:

  • ozdobę na stół przytrzymującą obrus: dostawca Konrad Hornschuch, truskawki, nr art. dostawcy: F2640010; EAN 4007386127822, nr OBI 661382;
  • ozdobę na stół przytrzymującą obrus: dostawca Konrad Hornschuch, cytryny, nr art. dostawcy: F2640009; EAN 4007386127815, nr OBI 661381.
Zobacz wideo Jak robić zakupy w czasie pandemii?

Wskazane ozdoby można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Obi wycofuje ze sprzedaży ozdoby na obrusObi wycofuje ze sprzedaży ozdoby na obrus Fot. Obi / Materiały prasowe

OBI namawia do zwrotu ozdób na obrus

W opublikowanym komunikacie OBI zaapelowało do klientów o zwrot niebezpiecznych dla dzieci produktów. Można to zrobić w dowolnym markecie OBI, gdzie w zamian zostanie wypłacona równowartość ceny zakupu. Jak poinformowano, sieć nie wymaga od klientów paragonu. 

Polacy szturmują sklepy budowlane. Robią zapasy przed lockdownem Polacy szturmują sklepy budowlane. Robią zapasy przed lockdownem

Decyzja o wycofaniu produktów ze sprzedaży została podjęta, ponieważ istnieje ryzyko zjedzenia ozdób przez dzieci, co groziłoby zadławieniem. "Przedmiotowe ozdoby przytrzymujące obrus swoim wyglądem, kolorem, kształtem i rozmiarem mogą być szczególnie atrakcyjne dla małych dzieci. Ozdoby te mogą kojarzyć się dzieciom z prawdziwymi owocami, przez co mogą wskazywać na inne niż faktyczne przeznaczenie i mogą wywoływać przeświadczenie, że są to produkty spożywcze. Dlatego też OBI podjęło decyzję o wycofaniu tych produktów z obrotu" - wytłumaczyło swoją decyzję OBI. 

W przypadku pytań sieć marketów budowlanych prosi o kontakt z Punktem Obsługi Klienta w markecie OBI lub infolinią OBI - tel.:+48 800 624 624.

Więcej o: