Grupa Anonymous wypowiada wojnę Elonowi Muskowi. "Narcystyczny bogacz szukający uwagi"

Aktywiści z Anonymous w najnowszym nagraniu krytykują Elona Muska za jego komentarze dotyczące kryptowalut. Miliarder jest oskarżany o manipulowanie kursem bitcoina. Anonymous nazwali Muska "narcystycznym bogaczem, który desperacko stara zwrócić na siebie uwagę".
Zobacz wideo Elon Musk tweetuje, a z rynku odpływają miliardy. Szef Tesli znów igra z ogniem [TOPtech]

Komunikat grupy internetowych aktywistów z Anonymous, który został opublikowany w sieci 5 czerwca, bezpośrednio nawiązuje do ostatnich wpisów Elona Muska. Aktywiści zarzucają mu wpływanie na kurs bitcoina i lekceważenie ludzi, którzy inwestują w kryptowaluty.

Anonymous: Elon Musk drwi z ludzi memami

- Przez ostatnie kilka lat cieszyłeś się wyjątkowo dobrą reputacją na tle wszystkich miliarderów, ponieważ odpowiedziałeś na pragnienie wielu z nas, aby żyć w świecie z samochodami elektrycznymi i eksploracją kosmosu - mówi na początku nagrania postać z maską Guya Fawkesa na twarzy, której głos został zmodyfikowany cyfrowo. - Ostatnio ludzie zaczynają postrzegać cię jednak jako kolejnego narcystycznego bogacza, który desperacko stara zwrócić na siebie uwagę - dodał.

Anonymous wskazuje, że miliony inwestorów chce poprawić swoje życie, czerpiąc zyski z kryptowalut. Choć świadomie wzięli na siebie ryzyko zmienności kursów, Elon Musk pokazał swoimi komentarzami na Twitterze, że "lekceważy przeciętnego pracownika".

Podczas gdy marzenia ciężko pracujących ludzi zostają zniszczone przez twoje napady złości, ty nadal drwisz z nich memami zamieszczanymi z jednej z twoich milionowych rezydencji

- powiedział aktywista z Anonymous.

 

Elon Musk wpływa na kurs Bitcoina wpisami na Twitterze

Założyciel Tesli i SpaceX ściągnął na siebie gniew grupy Anonymous po dwóch ostatnich wpisach dotyczących bitcoina.

Wcześniej inwestorzy wprost apelowali do Elona Muska, aby przestał pisać o kryptowalutach, ponieważ jego działania wywołują czasem nawet gwałtowne spadki kursów. Miliarder swoimi wpisami z jednej strony manipuluje cenami bitcoina i gra na spadki, a z drugiej w pozytywny sposób pisze o kryptowalucie dogecoin, która powstała lata temu dla żartu.

Konto Muska na Twitterze obserwuje 56,7 mln osób, co daje mu 17. miejsce na liście najpopularniejszych profili. Nic dziwnego, że jego wpisy wywołują tak wielkie zamieszanie w świecie kryptowalut.

Więcej o: