Zapłacił 28 milionów dolarów za bilet na lot w kosmos z Jeffem Bezosem. Nie wiadomo, kim jest

Nieznany uczestnik aukcji zapłacił 28 mln dolarów za bilet na pierwszy lot turystyczny rakietą New Shepard. Zwycięzca poleci w kosmos z Jeffem Bezosem i jego bratem. Blue Origin ogłosi wkrótce jego nazwisko.
Zobacz wideo W kosmosie wiele się zmienia. Pomagają niższe koszty. Najtańsza misja na Marsa kosztowała o 25 mln USD mniej niż "Grawitacja"

Podczas wczorajszej (12 czerwca) 10-minutowej aukcji online firma Blue Origin, która należy do Jeffa Bezosa, ogłosiła zwycięzcę spośród niemal 7,6 tys. osób z 159 państw świata. Początkowa cena 4,8 mln dolarów za bilet na lot w kosmos ostatecznie wzrosła do 28 mln dolarów. Pieniądze z aukcji zostaną przeznaczone na fundację Club for the Future, założoną przez Blue Origin.

Zdjęcie wykonane z wysokości 10 metrów przez helikopter Ingenuity podczas szóstego lotu 22 maja 2021 Łazik Perseverance zaczyna poszukiwania życia na Marsie

Jeff Bezos poleci w kosmos. New Shepard zabierze cztery osoby

Nazwisko zwycięzcy aukcji ma zostać ogłoszone w najbliższych tygodniach. Firma Blue Origin zapowiedziała, że w historycznym suborbitalnym locie w kosmos rakietą New Shepard wybrana zostanie jeszcze czwarta osoba. Jej imię i nazwisko również zostanie wkrótce podane do wiadomości.

Rakieta New Shepard wyniesie kapsułę załogową na wysokość ponad 100 km, czyli powyżej tzw. linii Kármána. Jest to umowna granica między atmosferą Ziemi a przestrzenią kosmiczną. 11-minutowy lot odbędzie się 20 lipca, czyli w 52. rocznicę lądowania na Księżycu misji Apollo 11.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Richard Branson, założyciel firmy Virgin Galactic i rywal Jeffa Bezosa, zamierza wziąć udział w podobnym locie w kosmos. Blog Parabolic Arc, powołując się na anonimowe źródło, wskazuje, że Branson może polecieć swoim statkiem kosmicznym VSS Unity już 4 lipca.

10.06.2021 Zaćmienie Słońca w USA Całkowite zaćmienie Słońca w Polsce dopiero za 114 lat. Ale jest sposób

Jeff Bezos najbogatszym człowiekiem na Ziemi

Jeff Bezos z majątkiem szacowanym na kwotę 193,4 miliarda dolarów według magazynu "Forbes" jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Założyciel firmy Amazon i Blue Origin ogłosił 7 czerwca na Instagramie, że poleci w kosmos ze swoim młodszym bratem, Markiem. "Odkąd skończyłem pięć lat, marzyłem o podróżowaniu w kosmos. 20 lipca wyruszę w tę podróż z moim bratem. Największa przygoda z moim najlepszym przyjacielem" - napisał.

 
Więcej o: