Jeff Bezos poleci w kosmos własną rakietą. Start misji New Shepard już 20 lipca

Jeff Bezos ogłosił, że 20 lipca poleci w kosmos pierwszym załogowym lotem rakiety New Shepard, którą wyprodukowała jego firma kosmiczna Blue Origin.
Zobacz wideo Rosja ma już dość współpracy z USA w kosmosie? Stawia na "narodowy" projekt. [OKO NA ŚWIAT]

Jeff Bezos, założyciel Amazona napisał na Instagramie, że poleci w kosmos ze swoim młodszym bratem, Markiem. "Odkąd skończyłem pięć lat, marzyłem o podróżowaniu w kosmos. 20 lipca wyruszę w tę podróż z moim bratem. Największa przygoda z moim najlepszym przyjacielem" - napisał.

 

Majątek Jeffa Bezosa przebił kolejną granicę. Jest najbogatszym człowiekiem świata. Na zdjęciu Jeff Bezos/Fot. Daniel Oberhaus/Flickr (CC BY 2.0) Majątek Jeffa Bezosa przebił kolejną granicę. Jest najbogatszy na świecie

Rakieta New Shepard zabierze w kosmos trzy osoby. Trwa aukcja

Rakieta New Shepard firmy Blue Origin wyniesie kapsułę załogową na wysokość ponad 100 km, czyli powyżej tzw. linii Kármána. Jest to umownaa granica między atmosferą Ziemi a przestrzenią kosmiczną. Lot będzie trwał 11 minut i odbędzie się w 52. rocznicę lądowania na Księżycu misji Apollo 11.

Warto dodać, że w tym historycznym wydarzeniu wezmą udział łącznie trzy osoby - Jeff Bezos, jego brat Mark Bezos oraz zwycięzca trwającej aukcji. 12 czerwca odbędzie się finał licytacji, w której bierze udział niemal 6 tys. osób z 143 państw świata.

Aktualna cena turystycznego lotu w kosmos przekroczyła 2,8 mln dolarów.

Małe kałamarnice z gatunku Euprymna scolopes, które zostały wysłane na Międzynarodową Stację Kosmiczną NASA wysłała właśnie 128 maleńkich kałamarniczych dzieci w kosmos. Po co?

Jeff Bezos odejdzie z Amazona

Jeff Bezos utrzymuje się na pozycji najbogatszego człowieka na świecie. Jego majątek przekracza wartość 187 mld dolarów. Jeśli 20 lipca Bezos spełni swoje marzenie, będzie pierwszym miliarderem, który poleci w przestrzeń kosmiczną.

Przypomnijmy, że Jeff Bezos założyciel i obecny prezes firmy Amazon, postanowił wcześniej zrezygnować ze swojego stanowiska. 5 lipca, miliarder oficjalnie przestanie być dyrektorem generalnym Amazona.

Więcej o: