Politycy Lewicy, KO, Konfederacji i Solidarnej Polski z apelem do premiera. Chodzi o elektrownie jądrowe

Politycy Lewicy, Konfederacji, Koalicji Obywatelskiej i Solidarnej Polski wspólnie podpisali się pod apelem skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego. Posłowie proponują "spotkanie z przedstawicielami wszystkich ugrupowań parlamentarnych". Jego tematem ma być plan budowy elektrowni jądrowych w Polsce.

"To ponadpolityczna inicjatywa wsparcia budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Razem z Pauliną Matysiak, Krzysztofem Bosakiem, Pawłem Poncyliuszem zwróciliśmy się do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego z propozycją organizacji spotkania ws. polskiego atomu z przedstawicielami wszystkich ugrupowań w Sejmie" - napisał we wtorek na Twitterze Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

Politycy apelują do Morawieckiego o organizację spotkania ws. elektrowni jądrowych

Jak informuje portal energetyka24.com, Janusz Kowalski złożył we wtorek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów list z prośbą o organizację spotkania w sprawie budowy w Polsce elektrowni jadowych. 

Podpisy pod listem złożyli przedstawiciele różnych ugrupowań politycznych: Janusz Kowalski (Solidarna Polska), Paulina Matysiak (Lewica), Krzysztof Bosak (Konfederacja) i Paweł Poncyliusz (KO).

Zobacz wideo Elektrownia jądrowa w Polsce? Mucha: Jesteśmy bardzo sceptyczni

"Jako uczestnicy zorganizowanej przez portal Energetyka24 eksperckiej debaty pt. 'Pora na atom. Energia jądrowa dla Polski' zwracamy się z propozycją organizacji przez Pana Premiera spotkania z przedstawicielami wszystkich ugrupowań parlamentarnych w sprawie planu budowy w Polsce elektrowni jądrowych" - czytamy w apelu skierowanym przez polityków. Działanie polityków ma być przykładem ponadpartyjnej współpracy w jednym, wspólnym dla wszystkich celu. 

Budowanie elektrowni jądrowej musi się odbyć "ponad podziałami politycznymi"

"Przyjęcie przez Sejm RP zgodnej z polską racją stanu uchwały w sprawie Nord Stream 2 jest dobrym przykładem ponadpolitycznej współpracy polskich ugrupowań politycznych. W naszej ocenie program budowy elektrowni jądrowych w Polsce, którego okres realizacji obejmie od 3 do 5 kadencji Sejmu [czyli od 12 do 20 lat - red.], musi być realizowany ponad podziałami politycznymi" - wyjaśniają politycy. W liście wspomniano również, że debata o planach budowy elektrowni sprawi, że w rozmowie mającej wpływ na przyszłość Polski wezmą przedstawiciele wszystkich parlamentarnych ugrupowań.

Więcej o: