PSL publikuje listę nazwisk polityków PiS zatrudnionych w spółkach SP. "Pomożemy Kaczyńskiemu"

"Zweryfikowani przez nas działacze PiS zarobili 210 mln" - w taki sposób działacze PSL mówili wiosną o nepotyzmie w PiS. Teraz ludowcy przypominają listę i zapowiadają nową, zawierającą "wykaz tłustych kotów". Chcą pomóc Jarosławowi Kaczyńskiemu "w weryfikacji osób, które będą musiały stracić pracę w spółkach Skarbu Państwa".

W sobotę podczas obrad rady PiS przyjęło uchwałę sanacyjną, która zabrania zatrudniania rodzin polityków Prawa i Sprawiedliwości w spółkach skarbu państwa. O tym, kto spod regulacji ma zostać wykluczony, decydować będzie Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. Prawo i Sprawiedliwość zakłada bowiem, że pozostać na stanowisku będzie mogła osoba o odpowiednich kompetencjach, albo będącą w "wyjątkowej sytuacji życiowej".

Zobacz wideo Kaczyński "reaguje" na nepotyzm w PiS. Tusk: Jesteśmy świadkami albo skrajnej nieudolności, albo jawnego szyderstwa

Nepotyzm w spółkach skarbu państwa. Nadchodzi "desitwyzacja"

Uchwała PiS, która nie ma mocy ustawodawczej i odnosi się jedynie do polityków partii, tom jednak nie wszystko. Do Sejmu jeszcze w lipcu ma bowiem trafić ustawa "desitwizująca". Ma objąć wszystkich polityków i ich rodziny. Ustawa, która ma być owocem współpracy Prawa i Sprawiedliwości i kilku posłów skupionych wokół Pawła Kukiza, zabroni zatrudniania rodzin wszystkich opcji politycznych - donosi "Dziennik Gazeta Prawna" opierając się na informacjach od posłów PiS. 

Swoją inicjatywę zapowiada Polskie Stronnictwo Ludowe. - Pomożemy Jarosławowi Kaczyńskiemu w weryfikacji osób, które będą musiały stracić pracę w spółkach Skarbu Państwa - stwierdził na antenie TVN24 rzecznik PSL Miłosz Motyka. - Nie wierzymy PiS-owi, że są sami w stanie to zweryfikować - dodał.

Jarosław KaczyńskiEkspert: PiS nepotyzm uczynił normą. "System finansowania swoich"

PSL przypomina listę "Obajtków", "Samych Swoich". Zapowiada listę "tłustych kotów"

Motyka zapowiedział też, że Polskie Stronnictwo Ludowe opublikuje "listę tłustych kotów". Przypomniał, że jego ugrupowanie w przeszłości publikowało już wykazy osób, które zarabiają dużo w państwowych spółkach. Jedną opublikował w kwietniu pod hasłem "#Obajtki".

Zawiera nazwiska 16 osób powiązanych z PiS i ma być, według PSL, dowodem na nepotyzm PiS. "Zweryfikowani przez nas działacze PiS zarobili 210 mln" - twierdzili w kwietniu ludowcy. 

Wcześniej PSL publikował listę pod nazwą "#SamiSwoi". "W ciągu dwóch lat rządów PiS przytulili 60 600 000 zł" - czytamy w komunikacie PSL zawierającym wykaz nazwisk, nazwy spółek i zarobki ok. 150 osób. 

Donald TuskTusk o uchwale ws. nepotyzmu: To skrajna nieudolność albo jawne szyderstwo

Więcej o: