300 plus na Dobry Start. Wyprawka od państwa trafi na konta jeszcze w tym tygodniu

Dobry Start to wyprawka na początek roku szkolnego. 300 zł dofinansowania trafi na konta pierwszych rodziców jeszcze w tym tygodniu. Wniosek o 300 plus złożyło już milion osób.

Jeszcze w tym tygodniu na konta rodziców i opiekunów wpłyną wypłaty z programu "Dobry Start" - informuje ZUS. Wnioski można składać od 1 lipca i złożyło je do tej pory ponad milion osób - informuje rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

300 plus. Wnioski od tego roku tylko drogą elektroniczną

Rzecznik ZUS przypomina, że w tym roku wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną, obsługą programu zajmuje się ZUS a środki wypłacane są wyłącznie na rachunki bankowe. Taka zmiana ma na celu ograniczenie kosztów związanych z obsługą wniosków. Dzięki temu budżet państwa w ciągu najbliższych 10 lat zaoszczędzi około 488 mln złotych.

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczące się na uczelni wyższej, czyli studentów. Wnioski można składać do 30 listopada za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu emp@tia oraz platformy PUE ZUS.

ZUS pomaga złożyć wniosek o wyprawkę

Paweł Żebrowski zaznaczył, że osoby, które z jakichkolwiek przyczyn nie są w stanie złożyć wniosku online, mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS, którzy są dostępni także w mobilnych punktach w placówkach pocztowych i KRUS. Pracownicy ZUS zakładają profile na PUE ZUS i pomagają w wypełnieniu wniosku. ZUS obsługuje też specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia "300 plus". Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Więcej o: