Ekipa Friza wysadziła Audi TT. Radny zawiadomił prokuraturę. "Cyniczni i antyspołeczni"

Radny Mielca Kazimierz Gacek poczuł się dotknięty wybrykiem ekipy Karola "Friza" Wiśniewskiego. Grupa youtuberów, w ramach show, wysadziła w powietrze samochód. Gacek zawiadomił prokuraturę.

"Pierwszy raz w życiu złożę zawiadomienie do prokuratury o ściganie przestępstwa przeciwko środowisku naturalnemu. Co trzeba mieć w głowie, żeby celowo zdetonować samochód i spowodować jego spalenie, które uwalnia ogromną ilość toksycznych związków do środowiska? Zastanawiam się, co mają w głowie młodzi ludzie, którym tacy imponują? Chcecie czystego powietrza, środowiska?" - spytał Kazimierz Gacek w poście opublikowanym na Facebooku.

7 lipca na kanale Karola "Friza" Wiśniewskiego pojawił się filmik, w którym członkowie "'Ekipy" świętują urodziny swojego menadżera - Wujka Łukiego, czyli Łukasza Wojtycy.

Zobacz wideo Najpopularniejszy youtuber w Polsce i... Europie?! Gwiazdy o gwiazdach - czyli tym razem o Frizie

Prezentem urodzinowym był samochód Audi TT, wyładowany materiałami wybuchowymi.

- Mamy tutaj dla ciebie prezent. Wydaje mi się, że to może być spełnienie twoich marzeń. Tak coś czuję. Kupiliśmy ci audi i za chwilę je wystrzelisz w kosmos. Jest załadowane ładunkami wybuchowymi - 4 kilogramy trotylu i 100 litrów benzyny - poinformował na nagraniu "Friz", chwilę przed zdetonowaniem samochodu przez Wojtycę. Wszystko odbyło się na odludziu, nad bezpieczeństwem "zabawy" czuwała straż pożarna.

 

Ekipa zachowuje się "cynicznie, antyspołecznie i antywychowawczo"

Kazimierz Gacek napisał w komentarzu uzasadnienie, w którym wyjaśnił, dlaczego zawiadomił prokuraturę o wybryku "Ekipy".

Lody Ekipa Lody Ekipa to nic nowego. Jaki chwyt marketingowy zastosowano?

"W mojej ocenie pobudką do zachowań grupy osób tytułowanych 'ekipa Friza' jest chęć rozgłosu, która przeradza się na dochód finansowy z projektów reklamowych. To jest cyniczne, aspołeczne i antywychowawcze, a przede wszystkim narusza porządek prawny określający nasze obowiązki wobec przyrody i środowiska. Nigdy dotychczas nie pisałem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Niemniej to, co na filmie zobaczyłem, jak również środowisko moich znajomych, wywołuje nasze bezgraniczne oburzenie. Poza literą prawa materialnego jest jeszcze stopień społecznej szkodliwości czynu, który w tym przypadku jest w mojej opinii znaczny. W sytuacji, kiedy społeczeństwo ponosi koszty gospodarki odpadami, przekonuje się do odpowiedzialnej gospodarki odpadami i poszanowania środowiska, pojawia się grupa celebrytów, którzy uważają, że do świetnej zabawy potrzeba im wysadzić samochód i spalić go wypuszczając do środowiska ogrom szkodliwych pochodnych spalania dla zdrowia ludzi, środowiska, oraz dla warstwy ozonowej. W niniejszej sprawie przekazałem wszelką wiedzę, jaką posiadam" - wyjaśnił radny Mielca w uzasadnieniu. 

Ekipa Friza pod nazwą Ekipa Holding wchodzi na giełdę. Połączy się ze spółką Beskidzkie Biuro Inwestycyjne (zdjęcie ilustracyjne) Ekipa Friza wchodzi na giełdę

Więcej o: