Zmiany w PKO BP. Wiceprezes Adam Marciniak złożył rezygnację

Adam Marciniak zrezygnował z funkcji członka zarządu PKO Banku Polskiego. Rezygnację złożył ze skutkiem na dzień 13 sierpnia 2021 roku.
Zobacz wideo Zbigniew Ziobro komentuje orzeczenie TSUE ws. Izby dyscyplinarnej. "Kolonialne segregowanie państw"

Adam Marciniak był wiceprezesem zarządu od października 2017 r. Nadzorował obszar technologii. "Rezygnacja nie zawierała przyczyn jej złożenia" - czytamy w komunikacie banku.

Kolejna zmiana w PKO Banku Polskim

W latach 2011-2017 Adam Marciniak był dyrektorem pionu rozwoju i utrzymania aplikacji PKO Banku Polskiego. Od 2011 do 2014 r. był także wiceprezesem Inteligo Financial Services, zaś od 2017 r. członkiem Rady Nadzorczej PKO Banku Hipotecznego. Jak czytamy na stronie banku, Marciniak jest przewodniczącym rad nadzorczych: PKO BP Finat oraz Operator Chmury Krajowej.

To nie jedyna zmiana w ostatnim czasie. Jak informowaliśmy na Next.gazeta.pl, 11 maja z funkcji prezesa PKO Banku Polskiego zrezygnował Zbigniew Jagiełło. Jego następcą został Jan Emeryk Rościszewski.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa banku wyniosły 381 mld zł na koniec 2020 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Więcej o: