Aion Bank z subskrypcją jak Netflix debiutuje w Polsce. Jest też darmowe konto

Aion Bank rozpoczął w czwartek działalność w Polsce. Cyfrowy bank oferuje trzy plany, w tym jeden darmowy. Konto bankowe można założyć w każdej chwili przez internet bez wychodzenia z domu.
Zobacz wideo Wkład własny wg PiS. Śmiszek: Banki dostaną ocean pieniędzy

W pełni cyfrowy bank Aion realizujący model subskrypcyjny (zupełnie jak Netflix) w marcu 2020 r. rozpoczął swoją działalność w Belgii. W tym roku zapowiadał wejście na polski rynek. W środę 5 sierpnia Aion Bank oficjalnie zadebiutował nad Wisłą.

Wojciech SobierajNowy projekt założyciela Alior Banku. Cyfrowy bank Aion już działa

Aion Bank przygotował ofertę dla Polaków

Bank przygotował dla swoich klientów trzy plany rachunków bankowych: Light, Smart i All Inclusive. Plan Light jest bezpłatny i oferuje darmowe wypłaty z bankomatów do końca czerwca bieżącego roku. Kolejne plany są płatne. Opcja Smart to koszt 29,99 zł miesięcznie, a All Inclusive - 49,99 zł miesięcznie. Klienci, wybierając jeden z dwóch płatnych planów, mogą liczyć na pierwszy miesiąc gratis.

Każdy z zaprezentowanych planów oferuje dostęp do konta oszczędnościowego z oprocentowaniem od 1 proc. do 1,5 proc. w skali roku w złotówkach z 0,5 proc. to 1 proc. oprocentowania w walucie euro. Aion Bank oferuje również wymiany walut po kursie międzybankowym oraz platformę do inwestowania na globalnych rynkach.

GetBack (zdjęcie ilustracyjne)Afera GetBack. Sądowy przełom w sprawie wielkiego oszustwa

Konto w Aion Bank założysz przez internet

Aion Bank zapewnia, że z pomocą aplikacji mobilnej będzie można wykonać każdą operację bankową. Dlatego też bank reklamuje się jako w pełni cyfrowy. Zakładanie konta bankowego czy korzystanie z usług odbywa się za pośrednictwem internetu. Jak zauważyliśmy, na chwilę obecną konto w Aion Banku mogą założyć jedynie klienci indywidualni. Jednak klienci biznesowi mogą wypełnić formularz na stronie internetowej, a bank skontaktuje się, gdy przygotuje ofertę dla firm.

Założycielem Aion Banku jest Wojciech Sobieraj, twórca Alior Banku, którego prezesem był w latach 2008-2017. 

Więcej o: