Aion Bank z subskrypcją jak Netflix debiutuje w Polsce. Jest też darmowe konto

Aion Bank rozpoczął w czwartek działalność w Polsce. Cyfrowy bank oferuje trzy plany, w tym jeden darmowy. Konto bankowe można założyć w każdej chwili przez internet bez wychodzenia z domu.
Zobacz wideo Wkład własny wg PiS. Śmiszek: Banki dostaną ocean pieniędzy

W pełni cyfrowy bank Aion realizujący model subskrypcyjny (zupełnie jak Netflix) w marcu 2020 r. rozpoczął swoją działalność w Belgii. W tym roku zapowiadał wejście na polski rynek. W środę 5 sierpnia Aion Bank oficjalnie zadebiutował nad Wisłą.

Aion Bank przygotował ofertę dla Polaków

Bank przygotował dla swoich klientów trzy plany rachunków bankowych: Light, Smart i All Inclusive. Plan Light jest bezpłatny i oferuje darmowe wypłaty z bankomatów do końca czerwca bieżącego roku. Kolejne plany są płatne. Opcja Smart to koszt 29,99 zł miesięcznie, a All Inclusive - 49,99 zł miesięcznie. Klienci, wybierając jeden z dwóch płatnych planów, mogą liczyć na pierwszy miesiąc gratis.

Każdy z zaprezentowanych planów oferuje dostęp do konta oszczędnościowego z oprocentowaniem od 1 proc. do 1,5 proc. w skali roku w złotówkach z 0,5 proc. to 1 proc. oprocentowania w walucie euro. Aion Bank oferuje również wymiany walut po kursie międzybankowym oraz platformę do inwestowania na globalnych rynkach.

Konto w Aion Bank założysz przez internet

Aion Bank zapewnia, że z pomocą aplikacji mobilnej będzie można wykonać każdą operację bankową. Dlatego też bank reklamuje się jako w pełni cyfrowy. Zakładanie konta bankowego czy korzystanie z usług odbywa się za pośrednictwem internetu. Jak zauważyliśmy, na chwilę obecną konto w Aion Banku mogą założyć jedynie klienci indywidualni. Jednak klienci biznesowi mogą wypełnić formularz na stronie internetowej, a bank skontaktuje się, gdy przygotuje ofertę dla firm.

Założycielem Aion Banku jest Wojciech Sobieraj, twórca Alior Banku, którego prezesem był w latach 2008-2017. 

Więcej o: