Piwo 0,0 proc. Carlsberga z Biedronki było z alkoholem. GIS ostrzega przed błędnymi etykietami

Na stronie GIS pojawił się komunikat, w którym klienci ostrzegani są przed piwem Carlsberg Pilsner Premium 500 ml. Etykiety sugerowały, że jest to piwo bezalkoholowe, a tymczasem w składzie znajdował się alkohol. Produkt został już wycofany ze sklepów.

Jak podaje Główny Inspektor Sanitarny, sprawa została zgłoszona przez producenta, który zakomunikował konieczność wycofania niewłaściwie oznakowanego piwa Carlsberg Pilsner Premium w butelce o pojemności 500 ml. "W wyniku błędu na linii produkcyjnej do niektórych butelek zastosowano niewłaściwą etykietę główną, która sugeruje, że jest to produkt bezalkoholowy, podczas gdy zawiera on alkohol w ilości 5,0 proc. obj." - napisano w oświadczeniu na stronie GIS.

Zobacz wideo Trudny czas restauratorów. "Jest mnóstwo ofert pracy, na które brakuje odpowiedzi"

GIS ostrzega przed piwem z błędną etykietą. Nie jest bezalkoholowe

Etykieta tylna natomiast została naklejona prawidłowo i znajdują się na niej informacje, które wskazują, że produkt zawiera alkohol. Przednia etykieta informuje jednak o tym, że piwo jest bezalkoholowe, co mogło wprowadzić w błąd konsumentów.

Dane produktu wycofanego ze sprzedaży:

  • Carlsberg Pilsner Premium 500 ml;
  • Dystrybutor: Carlsberg Polska Sp. z o.o., ul. Krakowiaków 34 02-255 Warszawa;
  • Wycofaniu podlega piwo o numerze partii LPL03L/215 i dacie minimalnej trwałości: 30.04.22 (wskazane godziny na butelce od 10:05 do 10:27).

Pizza wegańska została wycofana z Lidla Lidl wycofuje ze sprzedaży pizzę. Może wywołać reakcję alergiczną

Producent niezwłocznie poinformował odbiorcę - Jeronimo Martins Polska S.A. - o konieczności zablokowania sprzedaży wadliwej partii piwa. Komunikat pojawił się także na stronie Carlsberg Polska. Z kolei Biedronka ma umieścić w punktach sprzedaży komunikat informujący o pomyłce oraz możliwości zwrotu produktu.

"W wyniku szczegółowej analizy oraz weryfikacji monitoringu, potwierdziliśmy, że wada dotyczy 1300 butelek piwa. (...) Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które może spowodować zaistniała sytuacja" - napisano w oświadczeniu Carlsberg Polska.

"W przypadku dokonania zakupu produktu ze wskazanej powyżej partii producent prosi o kontakt z infolinią Carlsberg Polska pod numerem telefonu 801 888 333 (koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) w celu ustalenia wymiany lub zwrotu wadliwego towaru. Konsumenci są również uprawnieni do zwrotu tego produktu w sklepie, w którym dokonali zakupu" - napisano w komunikacie na stronie GIS.

Lody (zdjęcie ilustracyjne) Lody skażone tlenkiem etylenu znów wycofywane. Sprawdź, czy ich nie kupiłeś

Więcej o: