W Pyskowicach pojawiła się ulica Imperatora Kaczyńskiego. A przynajmniej tak wskazuje Google Maps

W Pyskowicach znajduje się ulica Imperatora Kaczyńskiego - tak przynajmniej pokazuje serwis Google Maps. Autorem niecodziennego żartu jest anonimowy internauta.

W internecie można znaleźć mnóstwo memów, które w żartobliwy sposób nawiązują do polskich polityków. Tym razem pewien internauta zadrwił sobie z Jarosława Kaczyńskiego. W serwisie Google Maps, prezes PiS posiada swoją własną ulicę z wymownym tytułem przed nazwiskiem.

Ulica Imperatora Kaczyńskiego w PyskowicachUlica Imperatora Kaczyńskiego w Pyskowicach Google Maps

Google Maps pokazuje ulicę Imperatora Kaczyńskiego w Pyskowicach

W Pyskowicach (woj. śląskie) znajduje się ulica Imperatora Kaczyńskiego. Tak przynajmniej pokazuje nam Google Maps. Można ją znaleźć między ulicą Szpitalną a Targową. Wcześniej ulica nosiła nazwę "Armii Krajowej". Niecodzienny żart zauważyli w niedzielę dziennikarze "Szkła Kontaktowego" na antenie telewizji TVN24. W ten sposób żart nieznanego internauty zyskał rozgłos na całą Polskę.

Jak do tego doszło? Internauci mogą na Mapach Google przesyłać własne propozycje nazw lub dodawać nowe. Wystarczy kliknąć "zaproponuj zmianę". Najwyraźniej Google zatwierdził żartobliwą nazwę "Imperatora Kaczyńskiego" bez wcześniejszej weryfikacji.

Co ciekawe, znane są przypadki, kiedy dodane w Google nazwy przyjęły się. Na warszawskich Kabatach osiedlowemu skwerkowi przed laty nadano imię Katarzyny Tomaszuk. Nie jest to nazwa oficjalna, nie wiadomo, kim jest Tomaszuk, ale przyjęła się na tyle, że użyto jej m.in. w dokumencie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]
Więcej o: