Georgette Mosbacher wraca do Polski. Ma pomagać Solorzowi w rozwoju energetyki jądrowej

Do zarządu IP3 Corporation dołączyła była ambasadorka USA w Polsce Georgette Mosbacher - podają media. Amerykańska firma z Zespołem Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA (ZE PAK) zawarła porozumienie dotyczące wdrożenia i rozwoju energetyki w Polsce.

Georgette Mosbacher ma zajmować się projektami IP3 w Polsce. - Technologie jądrowe są kluczowym elementem, który może zapewnić Polsce i pozostałym krajom grupy Trójmorza wystarczającą ilość czystej energii. Długoterminowe bezpieczeństwo energetyczne Polski wymaga obecności w tym obszarze również sektora prywatnego, jak i planu wspierania innowacyjności w zakresie systemów jądrowych - powiedziała Mosbacher cytowana m.in. przez "Dziennik Gazetę Prawną"

Zobacz wideo Ambasadorka USA nie pierwszy raz skomentowała sytuację mediów w Polsce

Cytowany w mediach Michael Hewitt, założyciel i Prezes IP3, podkreślił, że energia jądrowa będzie ogrywała kluczową rolę w światowej produkcji energii elektrycznej. - Chcemy, aby państwa wysoko uprzemysłowione mogły wykorzystać istniejące technologie i skutecznie zrealizować cele klimatyczne wyznaczone na 2040 r. - stwierdził. 

Georgette Mosbacher wraca do Polski. Solorz: Będzie wspierała nasz projekt

Większościowym udziałowcem spółki ZE PAK jest Zygmunt Solorz. Jak podkreślił, "projekty atomowe, niezależnie czy planowane w Polsce czy zagranicą, muszą mierzyć się ze skomplikowaną materią regulacyjną i uwarunkowaniami politycznymi". To miało być powodem zwrócenia się do IP3.  - Liczymy, że pomoże nam wypracować właściwe decyzje w obszarach, w których nie mamy doświadczenia. Cieszę się, że ZE PAK będzie współpracował z IP3 oraz że nasz projekt będzie wspierała pani ambasador Georgette Mosbacher - powiedział. 

Więcej o: