Autostrada A2. Ruszyły prace remontowe. Utrudnienia dla kierowców - tylko jeden pas ruchu w każdą stronę

Prace remontowe na dziewięciokilometrowym odcinku autostrady A2 rozpoczęto we wtorek, 7 września. Oznacza to utrudnienia dla kierowców pomiędzy węzłami Zgierz i Emilia w woj. łódzkim.

Jak poinformował portal tvn24.pl, w trakcie prowadzonych prac remontowych ruch na autostradzie w obu kierunkach będzie się odbywał po jednej jezdni w układzie 1+1 - jeden pas ruchu w kierunku Warszawy, jeden w kierunku Poznania. - Będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 80 kilometrów na godzinę - przekazał w rozmowie z serwisem Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Zobacz wideo Odcinkowy pomiar prędkości - skuteczna broń w walce z kierowcami, którzy przekraczają prędkość

Jak długo potrwa remont autostrady A2?

Wymiana nawierzchni na obu nitkach pomiędzy Strykowem a Zgierzem ma zakończyć się do końca tego roku.

- W czasie remontu jezdni południowej [w kierunku Warszawy - red.] ograniczona będzie dostępność węzła Emilia. Jadąc od strony Poznania, możliwe będzie zjechanie z węzła w kierunku Łodzi i wyjechanie na węźle na autostradę tylko w kierunku Poznania - mówił Zalewski. 

Kiedy prace przeniosą się na nitkę północną (w kierunku Poznania), ograniczenia będą dotyczyć węzła Zgierz.

GDDKiA: Zaprojektujemy ostatnie 32 kilometry autostrady A2

Jak poinformowała w poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podpisana została umowa na zaprojektowanie ostatniego, 32-kilometrowego, odcinka autostrady A2 pomiędzy Białą Podlaską a granicą państwa. Obecnie w realizacji jest siedem odcinków A2, w ramach których wybudowane zostanie ponad 100 km autostrady.

- Dzisiejsza umowa na projekt ponad 30-kilometrowego odcinka pomiędzy Białą Podlaską a granicą państwa przybliża nas do domknięcia połączenia na linii wschód - zachód w ciągu autostrady A2. Ponad 100 km A2 na wschód od Warszawy jest już w fazie realizacji - powiedział Tomasz Żuchowski p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. - Mówiąc o A2, musimy wspomnieć o poszerzeniu autostrady między Łodzią a Warszawą o dodatkowy pas ruchu. W przyszłym roku planujemy podpisać umowę na realizację tego przedsięwzięcia - dodał.

Więcej o: