TVN24 kolejny raz bez programu Krzysztofa Skórzyńskiego. Zmiany w ramówce

TVN24 po raz kolejny nie wyemituje programu "Sprawdzam" Krzysztofa Skórzyńskiego. Dziennikarz został zawieszony po tym, jak na jaw wyszła rzekoma korespondencja, którą miał wymieniać z Michałem Dworczykiem, szefem KPRM.

TVN24 po raz kolejny nie wyemituje programu "Sprawdzam", którego twórcą jest Krzysztof Skórzyński - informuje Press. Autorska audycja reportera po raz ostatni pojawiła się na antenie 17 września. 

Zobacz wideo 500 mln sprzedanych egzemplarzy. Ta gra nie miała sobie równych. Oto najpopularniejsze gry w historii [TOPtech]

Dziennikarz TVN24 mógł doradzać szefowi KRPM. Program znika z anteny

Później na jaw wyszła rzekoma znajomość Skórzyńskiego i Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Z maili, które miały wyciec ze skrzynki nadzorującego KPRM, wynika, że dziennikarz i polityk konsultowali treść wystąpienia. 

Jak podaje portal Press Michał Dworczyk w mailu z 24 stycznia 2021 roku do Krzysztofa Skórzyńskiego, miał pisać m.in.: "Apelujemy do seniorów, którzy chcą zapisać się na szczepienia, aby pozostali w domach. Wszystkie szczepionki, które dostarczą nam producenci do końca marca - dla ponad 3 mln osób - zostały rozdysponowane".

Wyciekły maile. Dziennikarz i polityk mieli konsultować wystąpienia

Z kolei 4 listopada 2019 roku Michał Dworczyk przesłał korespondencję z dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu Tomasz Matynią do Krzysztofa Skórzyńskiego z pytaniem: "Tylko do Twojej wiadomości - co sądzisz o propozycjach odpowiedzi?". Skórzyński zapewnił wówczas, że nie pomagał Dworczykowi. "Nigdy nie wymieniałem w tej sprawie maili z ministrem Dworczykiem. Nigdy także, w żaden, podkreślam" - napisał.

Skórzyński najpierw zaprzeczał, kiedy jednak pojawił się drugi mail, który może dowodzić, że wprowadzał korekty do wystąpienia polityka, przestał komentować sprawę. Właściciel TVN24 poinformował z kolei o zawieszeniu dziennikarza.

Rząd nie potwierdza prawdziwości udostępnianych maili, ale też nie dementuje znajdujących się w nich informacji. 

Więcej o: