Groźna sytuacja na otwarciu drogi S7? "Szalenie niebezpieczne", "Tupolewizm wiecznie żywy"

- Szalenie niebezpieczne - tak o sytuacji, do której doszło podczas otwarcia drogi S7 mówi dziennikarz specjalizujący się w tematyce bezpieczeństwa. Oficjele biorący udział w otwarciu drogi stali bowiem tuż przy ruchliwej jezdni.
Zobacz wideo Wysadzili bankomat, a wybuch zniszczył cały budynek. Policja publikuje nagranie

W poniedziałek przedstawiciele rządu i kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy wzięli udział w otwarciu nowego odcinka drogi ekspresowej S7. "Pierwsze samochody na nowym odcinku drogi ekspresowej S7 Widoma-Szczepanowice. Nieźle łączymy Polskę" - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Oficjele pozdrawiali kierowców na nowym odcinku drogi S7. "Tupolewizm wiecznie żywy"

Na Twitterze zilustrowano go filmem. Na nagraniu widać grupę oficjeli, która stoi na poboczu drogi i pozdrawia przejeżdżających kierowców. Ten fakt wzbudził jednak wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa. 

"Czy postawiłbym tak VIP-y przy drodze ekspresowej? Nigdy. Szalenie niebezpieczne. Jeśli już - za barierą" - napisał Łukasz Zboralski, dziennikarz portalu brd24.pl specjalizującego w tematyce bezpieczeństwa. Inni internauci zgodzili się z jego opinią. "Tupolewizm wiecznie żywy" - napisał jeden z nich, "Ręce mi opadły" - dodał kolejny. 

Prezydent na otwarciu drogi S7 mówił o... bezpieczeństwie

Co istotne o kwestii bezpieczeństwa mówił obecny na uroczystości prezydent Andrzej Duda. - Wszyscy wiemy, ile było na niej wypadków. Wszyscy wiemy, ilu ludzi na niej, niestety, nie tylko odniosło rany, ale także i zginęło - stwierdził w odniesieniu do starej drogi, z której kierowcy korzystali przed oddaniem "eski".

- Jest sprawą oczywistą, że kiedy powstaje taka droga jak ta, to liczba wypadków spada wielokrotnie -  dodał, cytowany przez portal 300polityka.pl. Andrzej Duda wyraził także nadzieję, że do końca 2023 roku droga numer 7 zostanie całkowicie zmodernizowana od Krakowa przez Warszawę do Gdańska.

Otwarty w poniedziałek odcinek Szczepanowice - Widoma liczy 13 kilometrów długości. Znajduje się na nim 10 obiektów inżynieryjnych, w tym wiadukt kolejowy.

Więcej o: