Prąd jest drogi? To jeszcze nie koniec. Ekspert: Rachunki wzrosną o 20-30 proc. [Q&A Gazeta.pl]

Q&A Gazeta.pl to nowy program, w którym eksperci odpowiadają na pytania czytelników. W ostatnim odcinku analityk Dawid Czopek został zapytany m.in. o to, jak dalej będą rosnąć rachunki za prąd.

Ceny energii elektrycznej rosną, rachunki za prąd też, podbijając inflację. Ostatni kryzys energetyczny, który dotyka nie tylko Polskę, podsyca obawy konsumentów. To też niepokoi czytelników Gazeta.pl, którzy wybrali właśnie ceny energii jako temat ostatniego odcinka programu Q&A, a potem zadawali pytania o rachunki właśnie. 

Ceny prądu w górę. Jak bardzo jeszcze wzrosną? 

"Jeszcze niedawno płaciłem za prąd poniżej 200 zł. Ile zapłacę za 3 lata?" - pytał jeden z naszych czytelników. Dawid Czopek z Polariz FIZ, nie miał dobrych wiadomości. Jego zdaniem, cena prądu dla gospodarstw domowych wzrośnie jeszcze o przynajmniej 20 proc. Co składa się na ten rachunek i do kiedy możemy spodziewać się tej podwyżki? Posłuchaj, jak ocenia to ekspert zaproszony do Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Jeszcze niedawno płaciłem za prąd poniżej 200 zł. Ile zapłacę za 3 lata?"

 Ekspertowi, który zawodowo od lat obserwuje rynek energii, w programie Q&A zadawaliśmy pytania, także od czytelników Gazeta.pl, dotyczące tego, co teraz dzieje się z tym rynkiem na świecie, skąd tak gwałtowne wzrosty cen, jak bardzo mogą jeszcze wzrosnąć nasze rachunki także za gaz, czy opłaca się jeszcze inwestować w panele fotowoltaiczne i czy w dobie odchodzenia od węgla jesteśmy skazani na coraz droższą energię. Obejrzyj całą rozmowę pod tym linkiem. 

Więcej o: