Autostrada A1 poszerzona, zniknęło też ostatnie "wąskie gardło". Są cztery pasy na odcinku łódzkim

Autostrada A1 na odcinku Kamieńsk-Piotrków Trybunalski umożliwia już jazdę na czterech pasach. Za kilka tygodni zostaną otworzone kolejne budowane odcinki - dla kierowców jadących w stronę Częstochowy.

GDDKiA zaczyna domykać budowę trasy A1. Do użytku oddawane są kolejne odcinki autostrady, co poprawia komfort osób podróżujących z północy na południe Polski i w odwrotnym kierunku.

Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

A1 poszerzone na odcinku w woj. łódzkim

GDDKiA poinformowało, że od wtorku 12 października otwarte zostały dwa dodatkowe pasy na autostradzie A1. Chodzi o 24-kilometrowy odcinek między Kamieńskiem a Piotrkowem Trybunalskim. Ruch na drodze odbywa się teraz w układzie 2+2. Tym samym na całej trasie od Tuszyna do węzła Częstochowa Północ kierowcy mają  do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym z kierunków.

Ponadto uruchomiono w pełnym zakresie węzeł Kamieńsk (połączenie A1 z drogą wojewódzką nr 484). Oznacza to, że na trasie zniknęło ostatnie "wąskie gardło", co  zdaniem GDDKiA "bez wątpienia dodatkowo poprawi płynność jazdy".

Kolejne odcinki A1 zostaną otwarte niedługo

Za tydzień będzie można pojechać 6 km odcinkiem nowej, zachodniej jezdni (od granicy województw w kierunku południowym) na odcinku od granicy województwa śląskiego i łódzkiego do węzła Częstochowa Północ.  

"Będzie to oznaczało, że kierowcy jadący w stronę Katowic będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu, czyli docelowy przekrój nowej trasy. Jadący w przeciwną stronę będą nadal dysponowali dwoma pasami ruchu. Pozostałe dwa będą wykorzystywane jedynie do kontynuacji prac przez wykonawcę, co zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku w trakcie prowadzonych prac" - podaje GDDKiA.

Ponadto za kilka tygodni mają ostateczne zakończyć się prace na odcinku od Radomska do granicy woj. śląskiego i łódzkiego. 7-kilometrowy fragment drogi stanie się wówczas pełnoprawną autostradą, gdzie będzie można poruszać się po trzech pasach ruchu w każdym kierunku z prędkością do 140 km/h. 

W tym roku kierowcy będą mogli jeszcze pojechać trzema pasami ruchu z każdej strony na odcinkach Tuszyn - Piotrków Trybunalski Południe i Kamieńsk - Radomsko. Pozostałe prace, jakie zostaną do wykonania nie powinny w żaden sposób ograniczać przejazdu. 

Więcej o: