500 plus na paliwo w Orlenie. Firma kierowana przez Obajtka rozdaje bony dziennikarzom Polska Press

Dziennikarze Polska Press otrzymują bony upominkowe w wysokości 500 zł do zrealizowania na stacjach Orlenu. Taki prezent w dobie coraz droższych paliw jest bardzo cenny.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak poinformował magazyn "Press"bony upominkowe to realizacja zapowiedzi spółki z czerwca, które ogłoszono po spotkaniu prezesa Orlenu Daniela Obajtka ze związkowcami w Polska Press. Część pracowników wydawnictwa miała już otrzymać karty. Z pomocą bonów można bezgotówkowo zapłacić za paliwa, produkty w sklepie oraz usługi na stacjach należących do sieci Orlen. Karty będą aktywne do 30 września 2023 r.

Zobacz wideo Ceny paliw wystrzeliły. Czy przekroczą 6 złotych za litr?

Bony dla dziennikarzy Polska Press

Jeszcze przed bonem - w wakacje tego roku - dziennikarze Polska Press otrzymali podwyżki od 150 do 300 zł brutto. To jednak karty upominkowe w świetle drożejących paliw są bardzo cennym aktywem. 

Na wielu stacjach paliw cena benzyny bezołowiowej Pb95 przekroczyła już 6 zł za litr, znacznie więcej kosztuje benzyna 98-oktanowa. W samej stolicy jest jednak stacja, na której zatankować można znacznie taniej. I nie trzeba być członkiem rządu.

Rządowa stacja, a na niej tanie paliwo. Znamy adres

Jak ustalił "Fakt" tania stacja w stolicy należy do Centrum Obsługi Administracji Rządowej przy ul. Powsińskiej. Zatankować na niej można zwykłą benzynę i olej napędowy za 5,87 zł. "To 3-10 groszy mniej niż na komercyjnych stacjach w innych częściach Polski" - wylicza dziennik. 

Zdaniem Jakuba Boguckiego, ekspertu e-petrolu, "to cena poniżej przeciętnej". - Już w tym tygodniu może okazać się wyjątkowo atrakcyjna dla kierowców, bo ceny rosną - dodaje. 

Jak poinformowało nas Centrum Obsługi Administracji Rządowej (COAR) na stacji zatankować może jednak każdy. 

Więcej o: