Od piątku zaczyna się długi weekend. Wszystkich Świętych obchodzone 1 listopada przypada bowiem na poniedziałek. Dzień ten jest ustawowo wolny od pracy. Tradycyjnie Polacy wybierają się wtedy na groby swoich bliskich.
2 listopada katolicy świętują Dzień Zaduszny. Jest to święto poświęcone pamięci zmarłych i to właśnie dlatego Zaduszki są nazywane są Świętem Zmarłych. Mimo tego nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. 2 listopada normalnie będą otwarte galerie handlowe i sklepy, a dzieci i młodzież pójdą do szkoły. W listopadzie można jednak liczyć na jeszcze jeden długi weekend.
Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Drugim listopadowym dniem wolnym jest Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada. Wolne wypada w czwartek, wystarczy więc dodatkowy dzień wolny 12 listopada, by wydłużyć weekend do czterech dni.
11 listopada Święto Niepodległości zostało ustanowione 23 kwietnia 1937 roku. Ustawa została niestety zniesiona kolejną ustawą - Krajowej Rady Narodowej - 22 lipca 1945 roku. Dzień Niepodległości został przywrócony dopiero w okresie transformacji systemowej, czyli w 1989 roku.
***
Podwyżki stóp będą jak zimny prysznic na ceny mieszkań? Czekamy na wasze pytania do eksperta. Wracamy z kolejnym odcinkiem programu Q&A. Wy, nasi czytelnicy, zdecydowaliście, że jego tematem będzie rynek nieruchomości. Czekamy na wasze pytania, przysyłajcie je do nas na adres news_gazetapl@agora.pl, a zadamy je ekspertowi w najbliższy czwartek.