Gdzie najtańsze OC? W tych miastach zapłacimy za ubezpieczenie najmniej

W skali całego kraju OC drożało przez ostatnie miesiące. Co ciekawe, to wcale nie w Warszawie składki były najdroższe. Odpowiadamy, ile trzeba zapłacić za OC w miastach wojewódzkich.

Jak podkreślają autorzy zestawienia - porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl, szybkie podwyżki średniej składki OC w lipcu oraz wrześniu br. były do przewidzenia, zważywszy na poziom inflacji i tempo wzrostu wartości średniej szkody z OC.

Dzięki analizie porównywarki ubezpieczeniowej można sprawdzić, czy mieszkańcy największych miast również odczuli niedawne wzrosty średnich składek OC. 

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wideowywiad z Tomkiem Kucharem, kierowcą rajdowym. Czy samochody elektryczne to przyszłość sportowej motoryzacji?

Kto płaci najwięcej?

Kwartalny barometr średnich cen OC w dużych miastach przygotowywany przez ekspertów Ubea.pl powstaje na podstawie wyliczeń składki dla 3 przykładowych kierowców. Są to następujący właściciele aut:

  • Młody klient kupujący pierwsze ubezpieczenie OC (wariant 1).
  • Klient z niedawną szkodą (wariant 2).
  • Klient z maksymalnymi zniżkami (wariant 3).

Wyniki można zobaczyć w poniższej tabeli.

Porównanie cen polis OCPorównanie cen polis OC Fot. Ubea.pl

W dużych miastach podwyżki OC nie były widoczne

Podobnie jak trzy miesiące wcześniej barometr wykazał, że najwyższe składki OC muszą płacić kierowcy z Wrocławia, Gdańska, Warszawy i Szczecina. Zaskoczeniem nie są też miasta z najniższymi składkami OC.

"Niespodzianką mogą być natomiast wyniki kwartalnego porównania uśrednionej składki z trzech badanych wariantów. Okazuje się bowiem, że w większości dużych miast zaobserwowano ostatnio niewielki spadek cen OC" - podkreślają twórcy raportu.

- Taka sytuacja wynika prawdopodobnie z faktu, że podwyżki przeciętnych składek OC (obserwowane w skali całego kraju) dotyczyły przede wszystkim kierowców z mniejszych ośrodków miejskich oraz wsi - stwierdził Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Gdzie najtańsze OC?Gdzie najtańsze OC? Fot. Ubea.pl

Więcej o: