Maspex stanie się hegemonem na polskim rynku wódki. Przejmuje kolejne znane marki

Koncern Maspex dołoży do swojego portfolio takie marki jak Żubrówka, Soplica, Absolwent oraz Bols. Dzięki transakcji powstanie największa polska grupa spożywcza o obrotach przekraczających 11 mld zł.

Jak poinformowano w komunikacie, grupa Maspex podpisała warunkową umowę z Roust Corporation na zakup jej spółki zależnej (CEDC), która prowadzi całą działalność grupy Roust w Polsce. 

Zobacz wideo Próbował ukraść alkohol. W pościg za nim ruszył policjant

Dzięki transakcji Maspex stanie się liderem rynku wódki w Polsce i powiększy swoje portfolio o kultowe polskie marki - Żubrówkę, Soplicę, Absolwent oraz Bols. Jednocześnie powstanie największa polska grupa spożywcza o obrotach przekraczających 11 mld zł. To już 20 przejęcie firmy, w tym 9 w Polsce. Warunkiem wejścia w życie umowy jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Rynek napojów alkoholowych - spożywczy gigant

Jak poinformowano, w 2020 r. łączna wartość rynku napojów alkoholowych wynosiła ponad 39 mld zł, z czego sprzedaż wódki odpowiadała za 34 proc. rynku i miała wartość powyżej 13 mld zł.

Zakład Lubelli, która należy do MaspexuGigant spożywczy zapłaci pracownikom 500 zł za zaszczepienie się

CEDC to lider na rynku wódki z udziałem powyżej 47 proc. (ilościowo) i największy importer zagranicznych alkoholi w naszym kraju. Posiada kultowe i historyczne portfolio wiodących marek wódki takich jak: Żubrówka (legendarna polska marka z blisko 500-letnią tradycją, wolumenowy nr. 3 na globalnym rynku wódki, obecna na 86 rynkach), Soplica (światowy nr. 8), Absolwent i Bols. Jest również dystrybutorem m.in. win Carlo Rossi, Barefoot i Gancia oraz alkoholi kolorowych: Grant's, Glenfiddich i Tullamore D.E.W., Metaxa, Jgermeister, Cointreau, Campari, Aperol, czy Remy Martin, wyliczono w materiale.

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Maspex - co to za firma?

Maspex jest największą polską, prywatną firmą w branży spożywczej oraz jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada w swoim portfolio 67 marek i łącznie oferuje ponad 2300 propozycji towarowych, a jej produkty są obecne w ponad 60 krajach na całym świecie. Produkty z portfolio Maspex powstają w 16 nowoczesnych zakładach produkcyjnych w Polsce i za granicą. Przychody ze sprzedaży w 2020 roku wyniosły 5,22 mld zł.

Jezioro Tuz w TurcjiByło jezioro, nie ma jeziora. Różowe wody Tuz wyschły zupełnie

Więcej o: