PLL LOT uruchomił regularne połączenie z Warszawy do Albanii. Tirana to popularny kierunek wakacyjny

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły regularne połączenia do Tirany, stolicy Albanii. Zaplanowano trzy rejsy tygodniowo. W tym i zeszłym roku Tirana była jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków wakacyjnych.

Nowe połączenie oznacza nowe szanse dla turystyki i dla biznesu - powiedział podczas uroczystości na lotnisku w Tiranie wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Dodał, że z roku na rok rośnie zainteresowanie Albanią, przede wszystkim jako kierunkiem turystycznym, a tamtejsze kurorty są ciekawą alternatywą dla miejscowości w Grecji czy Chorwacji.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

PLL LOT zabierze nas z Warszawy do Tirany

We wtorek (2 listopada) odbył się lot inauguracyjny. Samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT będą wykonywały trzy rejsy tygodniowo - we wtorki, środy i soboty. Rejs trwa niespełna dwie godziny.

LOT chce również zachęcić mieszkańców Albanii do podróży dalekodystansowych. Nowe połączenia z Tirany do Warszawy umożliwią przesiadkę w stolicy Polski do samolotów lecących dalej, do Stanów Zjednoczonych czy Kanady.

Jak mówił w Tiranie wiceprezes PLL LOT Michał Fijoł, w latach 2020-2021 przewoźnik uruchomił około 300 rejsów z kilku miast w Polsce do Tirany dla naszych turystów. Podkreślił, że w ciągu kilku lat Albania wyrosła na jednego z najważniejszych graczy na zagranicznym rynku turystycznym.

PLL LOT wznowi loty z Warszawy do Miami

Wcześniej Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały, że przywrócą wiele bezpośrednich połączeń do Stanów Zjednoczonych. Już od 10 grudnia przywrócona zostanie trasa z Warszawy do Miami - loty w tym kierunku będą odbywały się trzy razy w tygodniu. Warto pamiętać, aby przed wykupieniem biletu sprawdzić obowiązujące w danym kraju zasady wjazdu.

Zobacz wideo Dr Majewski: Branża transportowa jest największym problemem jeśli chodzi o emisję CO2 w Europie
Więcej o: