Kto daje i odbiera. Glovo podarowało klientom kod na 125 zł, później "wyczyściło" Facebooka

Glovo wprowadziło w środę akcję promocyjną z okazji Black Friday. Po skorzystaniu ze specjalnego kodu można było zrobić zakupy taniej aż o 125 złotych. Klienci natychmiast rzucili się w wir zakupów, jednak nad ranem kod został anulowany bez słowa wyjaśnienia. Rozgoryczeni użytkownicy aplikacji dali wyraz swojego niezadowolenia w sieci, a firma usunęła wszystkie posty z profilu na Facebooku.

Glovo ruszyło w środę z akcją promocyjną, w ramach której udostępniło swoim użytkownikom kod rabatowy "BLACKFRIDAY". Pozwał on na zrobienie zakupów ze zniżką aż 125 złotych. Tak wysokie promocje nie zdarzają się często, dlatego użytkownicy masowo zaczęli zamawiać produkty w aplikacji

Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]

Glovo udostępniło kod i go zabrało. Prawdopodobnie doszło do pomyłki

Pieniądze można było wykorzystać zarówno przy jednym, jak i kilku zamówieniach - kod działał w formie bilansu na koncie, który można było wykorzystać w dowolny sposób w ramach aplikacji. Wszystko wskazuje na to, że kod został aktywowany w wyniku błędu lub pomyłki - Black Friday wypada dopiero pod koniec listopada listopada. Nad ranem został on anulowany. 

Co z zamówieniami użytkowników? Część z nich została po prostu anulowana, niektórym udało się zrobić zakupy w ramach promocji. Pojawiają się też doniesienia, że forma płatności zmieniła się na gotówkę i użytkownicy musieli zapłacić za całe zamówienie przy odbiorze lub zostało ono pokryte z podpiętej do konta karty. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wpadka Glovo. Klienci są wściekli, firma milczy

W sieci zaroiło się od komentarzy niezadowolonych użytkowników aplikacji. Internauci masowo wystawiali negatywne recenzje w sklepie Google Play, gdzie wskazywali na problem z kodem rabatowym. Wiadomości nie brak też w mediach społecznościowych firmy. 

Jak zareagowała firma? Facebookowy profil został zupełnie wyczyszczony z postów, dlatego klienci nie mogą dodawać komentarzy. Osoby zarządzające profilem nie odpowiadają na wiadomościNa moment pisania tego artykułu Glovo wciąż nie wydało żadnego oświadczenia w sprawie i nie przeprosiło za pomyłkę. Liczne próby kontaktu ze strony mediów również pozostają bez odzewu. 

Black Friday 2021. Kiedy wypada?

Black Friday wypada w pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. W tym roku jest to 26 listopada. W tradycji tej z roku na rok uczestniczy coraz więcej sklepów, które przygotowują ofertę promocyjną tak, by przyciągnąć jak najwięcej klientów. Zaraz po Black Friday wypada kolejne święto zakupów - Cyber Monday (w tym roku jest to 29 listopada). 

Więcej o: