Nowy rozkład jazdy PKP od 7 listopada. Jak pojadą pociągi?

Od niedzieli 7 listopada wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów PKP - to już ostatnia zmiana w tym roku. Warszawa zostanie połączona nową parą pociągów z Poznaniem, zmiany pojawią się również na trasie z Radomiem czy w relacji Wrocław - Łódź. Jaką trasą pojadą pociągi? Odpowiadamy.

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej PKP Intercity wynika, że w okresie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy 2020/2021 zarządca infrastruktury kolejowej zaplanował pięć korekt, które miały zapewnić optymalne kursowanie pociągów na modernizowanych liniach. 7 listopada w życie wchodzi ostatnia w tym roku korekta. Będzie ważna do 11 grudnia - wtedy obowiązywać zacznie nowy rozkład 2021/2022. 

Zobacz wideo Dr Majewski: Elektryczne pociągi już mamy. Stoją na torach, mogą wozić nas i nasze ładunki

Zmiana rozkładu jazdy PKP. Nowe połączenie z Poznania do Warszawy, krótsza podróż z Radomia

"Pociąg EIC Lech zapewni dodatkową możliwość porannego dojazdu z Poznania do Warszawy (od 8 listopada) oraz popołudniowego powrotu ze stolicy (od 7 listopada). Skład będzie wyruszać o godzinie 7:00 ze stacji Poznań Główny i po 3 godzinach dotrze do Warszawy Centralnej. W drogę powrotną pociąg będzie startować o 17:38, docierając do stolicy Wielkopolski o 20:38. Będzie to jedno z najszybszych połączeń na tej trasie" - informowało PKP Intercity

Z końcem sierpnia otwarto zmodernizowaną linię nr 8 na odcinku Warka - Radom, w związku z czym część pociągów ponownie mogła jeździć najkrótszą trasą z Warszawy do Radomia. "Dzięki kolejnym zmianom na linii nr 8 dołączą do nich składy IC San relacji Warszawa - Przemyśl - Warszawa i TLK Nida relacji Warszawa - Kielce - Warszawa, kursując od 7 listopada przez Warszawę Służewiec, Piaseczno i Warkę. Dzięki temu wszystkie dzienne pociągi łączące Radom z Warszawą pojadą najkrótszą i zarazem najszybszą trasą" - przekazało PKP

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolei pociągi IC Niemcewicz i IC Starzyński kursujące z i do Terespola będą miały skróconą relację do trasy Warszawa - Łuków - Warszawa. Do stacji Międzyrzec Podlaski, Biała Podlaska, Chotyłów, Małaszewicze, Terespol dojechać będzie można autobusową komunikacją zastępczą. 

W związku z pracami na Łódzkim Węźle Kolejowym pociąg IC Karkonosze pojedzie zmienioną trasą na odcinku Łódź - Wrocław. Z Łodzi pojedziemy przez stacje Piotrków Trybunalski, Radomsko, Częstochowę, Lubliniec, Opole i Brzeg. Z kolei w kierunku Łodzi od Opola pojedziemy przez Gliwice, Zabrze, Chorzów Batory, Katowice, Zawiercie, Częstochowę i dalej do Łodzi Fabrycznej.

W podróż z nowych przystanków - Kraków Swoszowice i Kraków Złocień - wyruszyć będą mogli mieszkańcy Krakowa. Powrócić mają również pociągi na trasie Kraków Bonarka  -Bielsko-Biała - podaje rmf24.pl za PAP. 

Zmiana rozkładów jazdy PKP. Gdzie sprawdzić, jak pojadą pociągi?

Dokładnie informacje na temat nowego rozkładu jazdy PKP znaleźć można: 

  • na stronie internetowej www.intercity.pl oraz rozklad-pkp.pl;
  • pod numerem 703 200 200;
  • na stacjach oraz przystankach kolejowych;
  • w aplikacjach Pasażera i Rozkład-PKP.
Więcej o: