11 listopada przelewy standardowe nie przejdą. Zaplanuj opłaty wcześniej

Planowane na 11 listopada przelewy warto zrobić dzień wcześniej. Z powodu święta standardowe przekazy pieniężne nie będą realizowane.

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, które ma status święta państwowego. To oznacza dzień wolny od pracy. Część usług bankowych będzie z tego powodu wstrzymana.

Zobacz wideo O fotografii biznesowej w przystępnych słowach. "Coraz bardziej zależy im na ludzkiej twarzy"

11 listopada nie zrobisz standardowego przelewu

11 listopada system rozliczeniowy Elixir obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym  funkcjonowaniu - informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa. I radzi, by terminowe płatności zaplanować dzień wcześniej, przed godziną 16.00.

Więcej na temat finansów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

"Elixir to obsługiwany przez KIR elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Za jego pomocą realizowana jest większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce. Rozliczenie i rozrachunek zleconych w systemie transakcji (przelewów i poleceń zapłaty) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9.30, 13.30 i 16.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Trzeba zatem pamiętać, że przelewy, które zlecimy w środę 10 listopada po godzinie 16:00, trafią na konta odbiorców w piątek 12 listopada" - tłumaczy KIR.

Jaki przelewy będą działały 11 listopada?

Zgodnie z harmonogramem w czwartek 11 listopada będzie funkcjonował system Euro Elixir, w którym rozliczane są przelewy. Liczba sesji rozliczeniowych w tym systemie jest dwukrotnie większa niż w złotówkowym, jest ich zatem sześć. 

Bez żadnych przerw działa system Elixir Express. Natychmiastowe przelewy są dostępne bez względu na jakiekolwiek święta. Informacje, czy nasz bank obsługuje Elixir Express, można znaleźć pod TYM adresem.

Więcej o: