300 plus na "Dobry Start". Niedługo mija termin przyjmowania wniosków

300 plus, czyli program "Dobry Start", to dodatkowe środki na wyprawkę szkolną. Wnioski o dofinansowanie można składać tylko do końca listopada. Przypominamy, jak złożyć wniosek o wyprawkę szkolną.

Wyprawka 300 plus jest przyznawana kolejny rok. To zwyczajowa nazwa dla programu "Dobry Start". W jego ramach rodzice dzieci w wieku szkolnym otrzymują wyprawkę w wysokości 300 zł na początek roku szkolnego.

Zobacz wideo Jak zachęcić do szczepień? Mucha: Wachlarz możliwości jest szeroki

300 Plus. Jak złożyć wniosek o wyprawkę szkolną na "Dobry Start"?

Wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki w ramach programu "Dobry Start" można składać tylko do końca listopada, czyli do wtorku. Ministerka rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała niedawno, że większość osób już to zrobiła i do rodziców trafiło do tej pory wsparcie o łącznej wysokości 1,28 mld złotych.

Przeczytaj więcej informacji o świadczeniach na stronie głównej Gazeta.pl

Wnioski o 300 plus zaczęto przyjmować 1 lipca. Osoby, które ubiegały się o świadczenie przed początkiem roku szkolnego miały zagwarantowany przelew do końca września.

W tym roku wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub przez Portal Emp@tia. Świadczenie jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Pieniądze zostaną wypłacone w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Dla kogo 300 plus? Kto może skorzystać z programu?

Wyprawka z programu "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba, która faktycznie opiekuje się dzieckiem i złożyła do sądu wniosek o jego adopcję, a w przypadku pełnoletnich uczniów niebędących na utrzymaniu rodziców - sama osoba ucząca się.

Więcej o: