Buldożery pod Sejmem? "Należy podjąć decyzję o rozbiórce". Chcą postawić nowy hotel dla posłów

Nawet 300 mln zł może kosztować nowy hotel dla parlamentarzystów. Obecny budynek, w którym mieszkają posłowie i senatorowie znajduje się w coraz gorszym stanie technicznym.

Hotel, w którym obecnie mieszkają parlamentarzyści, może wkrótce przejść do historii. Kancelaria Sejmu chce bowiem wznieść zupełnie nowe budynki, które będą przystawały do standardów lepiej, niż obecny hotel. 

- Należy podjąć decyzję o rozbiórce obecnego hotelu poselskiego i postawieniu nowego. Rozwiązania konstrukcyjne, upływ czasu, pogarszający się stan techniczny tego wymaga - stwierdziła szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji regulaminowej. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Będzie nowy hotel poselski. Dwa budynki, restauracje, basen

Kancelaria Sejmu ma już koncepcję nowego hotelu - wyjaśnia "Fakt". W dwóch budynkach ma znaleźć się 400 pokoi, w tym 90-metrowe apartamenty oraz 17 pokoi o powierzchni 55 m kw. 25 pokoi ma mieć status gościnnych. 

Parlamentarzyści będą też mieli do dyspozycji restauracje, kawiarnie, basen i kaplicę. W budynkach mają się również znaleźć pomieszczenia biurowe. 

Posłowie będą mieli nowy "dom". Ale długo na niego poczekają

Prace nad budową nie zaczną się jednak szybko, bo dopiero na przełomie roku 2024/2025. Nowy hotel mógłby być oddany do użytku w roku 2028. Same prace nad wyłonieniem projektanta potrwać mogą około trzech lat.

Koszt inwestycji szacowany jest na 300 mln zł. W tej kwocie mieści się też budowa sporego, bo liczącego 250 miejsc, parkingu. 

Kukiz pokazał swój pokój w hotelu sejmowym. "Skansen"

Potrzeba budowy nowego hotelu nie jest nieuzasadniona. Obecne warunki, w których mieszkają posłowie, uznać należy za archaiczne i skromne. W 2017 roku szef klubu Kukiz'15 Paweł Kukiz opublikował na fanpage'u zdjęcie swojego pokoju w hotelu sejmowym, czyli Nowym Domu Poselskim. "Strasznie ... jak za karę. PRL-em wionie", "Standard hotelu nie zachwyca", "Na razie to wygląda jak skansen" - napisał.

Pokój w nowym domu poselskimPokój w nowym domu poselskim https://www.facebook.com/kukizpawel/photos/pcb.1616935655040815/1616934575040923/?type=3&theater, Paweł Kukiz

Więcej o: