Newonce wprowadza model subskrypcyjny. Podano powód i cenę. "Stabilizacja działań firmy"

Newonce rusza z modelem subskrypcyjnym. Aby uzyskać dostęp do większości materiałów, trzeba będzie zapłacić. Ile? "25 zł za sam sport, 30 zł za cały pakiet miesięcznie" - wyjaśnił Michał Trela, dziennikarz newonce.sport.

Grupa newonce.media wprowadza opłaty za dostęp do swoich treści. Model subskrypcyjny ruszy w przyszłym tygodniu wraz z uruchomieniem newonce.clubu. Jego członkowie po dokonaniu opłaty będą mieli dostęp do większości tekstów na stronie newonce.sport i newonce.net oraz wszystkich podcastów newonce.radio.

Siedziba dziennika 'Rzeczpospolita' Wydawca "Rzeczpospolitej" sprzedał 40 proc. akcji. Kupiec powiązany z Sorosem

Newonce wprowadza opłaty za dostęp do materiałów

- Słuchacze coraz częściej zgłaszali nam, że są gotowi płacić za nasze materiały, bo tak im się podobają - powiedziała w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Danuta Breguła, która w lipcu dołączyła do newonce.media i nadzoruje rozwój biznesu cyfrowego. Jak tłumaczyła, jednym z czołowych argumentów wprowadzeniem modelu subskrypcyjnego jest to, że posiadanie kolejnego źródła finansowania może ustabilizować działania firmy. - Dzięki temu w mniejszym stopniu jesteśmy uzależnieni od sytuacji na rynku reklamowym oraz sponsorów audycji, którzy w ostatniej chwili mogą wycofać się z patronowania audycji - mówiła.

Breguła przypomniała, że już wiosną bieżącego roku informowano odbiorców o wprowadzeniu płatnego modelu. - Mówimy o tym otwarcie na antenie i w naszych social mediach. Pytaliśmy ich o progi cenowe, które są w stanie zaakceptować. Zależy nam na transparentności wszystkich działań - dodała.

Ile będzie kosztować członkostwo w newonce.club? "25 zł za sam sport, 30 zł za cały pakiet miesięcznie" - powiadomił na Twitterze Michał Trela, dziennikarz newonce.sport. W osobnym wpisie dodał, że "przy rocznej subskrypcji o połowę taniej".

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Poseł Marek Suski Marek Suski będzie odpowiadał za wszystkie media państwowe? "Pierwsze słyszę"

Newonce chce podwoić przychody

Zarząd Newonce deklaruje, że newonce.club jest jednym z elementów zmian strategicznych w grupie medialnej newonce.media, które mają zagwarantować podwojenie przychodów z całej działalności spółki w przyszłym roku. Tymczasem w 2019 r. spółka zanotowała 6,75 mln zł przychodów, a przy 7,48 mln zł kosztów operacyjnych miała 796,9 tys. zł straty netto.

Zobacz wideo Tunezyjska stacja RM FM wykorzystała dżingiel polskiej rozgłośni
Więcej o: