Marek Suski będzie odpowiadał za wszystkie media państwowe? "Pierwsze słyszę"

Rada Mediów Narodowych, która powołuje do życia prezesa TVP, Polskiego Radia i PAP, może mieć nowego szefa. Według nieoficjalnych doniesień, Marek Suski może zastąpić na stanowisku Krzysztofa Czabańskiego.
Zobacz wideo https://www.gazeta.pl/0,0.html#e=LinkPrLead

Marek Suski może zostać przewodniczącym Rady Mediów Narodowych - słychać w kręgach polityków PiS i dziennikarzy. Polityk miałby zastąpić na tym stanowisku Krzysztofa Czabańskiego, któremu w przyszłym roku kończy się kadencja - donoszą Wirtualne Media

Rada ma szerokie kompetencje - powołuje zarządy i rady nadzorczej Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Marek Suski będzie odpowiadał za media państwowe? 

Sam zainteresowany nie potwierdza spekulacji. - Pierwsze słyszę. Nie mam takich aspiracji. Ktoś sobie to wymyślił - stwierdził w rozmowie z Wirtualnymi Mediami polityk PiS.

Skomentował też działania Rady Mediów Narodowych w stosunku do Polskiego Radia. - Podchodzę do tego ze spokojem, a jednocześnie oczekiwaniem. Nie chodzi o radę, ale o skutki jej działań. Ogólnie znana jest moja krytyczna ocena tego co się dzieje w Polskim Radiu. Oczywiście nie na wszystkich antenach, ale szczególnie w Trójce - stwierdził. 

Czwarta fala na świecie Świat tonie w IV fali pandemii. Skok liczby zakażeń w innych krajach [ZDJĘCIA]

Trójka z najgorszym wynikiem w historii. Nawet Suski protestuje

Marek Suski od miesięcy krytykuje Polskie Radio za wyniki słuchalności Trójki. W ostatnim czasie kultowa niegdyś stacja odnotowała znaczący spadek wyników słuchalności - utrzymują się na poziomie poniżej 2 proc. - Moim zdaniem ramówka nie gwarantuje poprawy słuchalności - stwierdził Suski w połowie października, w reakcji na dane. 

Polityk PiS na początku roku został szefem Rady Programowej Polskiego Radia. Na stanowisko powołała go Radia Mediów Narodowych. Do Rady weszli wówczas również: wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Gosiewska, radny sejmiku województwa mazowieckiego z ramienia PiS Jakub Kowalski, posłanka PiS Anna Kwiecień, ekonomista Tomasz Jan Siwak, była posłanka PO Renata Butryn, dziennikarz Jan Ordyński, senator PO Barbara Zdrojewska, były poseł SLD Andrzej Różański i były poseł Kukiz'15 Piotr Apel.

Marek Suski ukończył Pomaturalne Studium Zawodowe Technik Teatralnych w Warszawie. Pracował w Teatrze Wielkim w Warszawie, a także w zakładzie rzemieślniczym. W latach 90. przez trzy lata był kierownikiem Regionalnego Ośrodku Kultury w Tarczynie. Przez dwa lata był dyrektorem filii biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego w Radomiu. Pracował też w spółce "Srebrna". W latach 2017-2019 pełnił funkcję szefa Gabinetu Politycznego premiera.

Ile kosztuje podatników Rada Mediów Narodowych? Dane za 2020 rok Rada Mediów Narodowych kosztuje podatników ponad milion złotych rocznie

Więcej o: