Wigilia bez klopsików. IKEA zamyka sklepy 24 grudnia

IKEA poinformowała, że nie otworzy sklepów 24 grudnia. W Wigilię nie zrobimy zakupów w szwedzkiej sieci.

Choć formalnie pierwszy dzień Bożego Narodzenia to 25 grudnia, Polacy świętowanie zaczynają w Wigilię. 24 grudnia ucztujemy i wręczamy sobie prezenty. Dzień ten nie jest jednak ustawowo wolny od pracy.

Przywilej krótszej pracy w Wigilię w przepisach mają zagwarantowany tylko pracownicy handlu. 24 grudnia sklepy mogą być otwarte jednie do godziny 14, co gwarantuje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Coraz częstszą praktyką jest jednak wypuszczanie pracowników tego dnia kilka godzin wcześniej. 

Zobacz wideo Ta profilerka jest doskonała w swojej pracy. Wykorzystuje w niej traumę z dzieciństwa

IKEA zamknięta w Wigilię. "Święta są okresem podsumowań i wypoczynku"

IKEA poinformowała, że ich pracownicy w ogóle nie będą pracować 24 grudnia. W Wigilię wszystkie sklepy IKEA w Polsce będą nieczynne. Dotyczy to także Punktów Odbioru Zamówień IKEA, Studiów Planowania IKEA oraz Centrum Wsparcia Klienta Domolinia.

Święta są okresem podsumowań i wypoczynku, zatem nasi pracownicy w tym roku będą świętować dłużej – od 24 do 26 grudnia. Wierzymy, że wszyscy skorzystamy z tego dodatkowego czasu w najlepszy dla nas sposób

- informuje IKEA w komunikacie. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Zakupy wciąż można zrobić na stronie internetowej sklepu z odbiorem lub dostawą po świętach. Sklepy Ikea zostaną otwarte ponownie od poniedziałku 27 grudnia

Sklepy otwarte w święta. Gdzie zrobić zakupy w Boże Narodzenie?

Większość sklepów, szczególnie tych wielkopowierzchniowych, w święta będzie zamkniętych. Zakaz handlu nie dotyczy sklepów, w których za ladą stanie właściciel. Tyczy się to również sieci franczyzowych, jak Żabka. Ponadto otwarte mogą być sklepy na stacjach benzynowych, apteki, czy placówki pocztowe. 

Więcej o: