Spider-man. Pojedyncza strona komiksu wylicytowana za rekordowe 3,36 mln dolarów

Jedna strona komiksu o Spider-manie stała się właśnie najdroższą stroną komiksu, jaka została wylicytowana na aukcji. Zwycięzca za stronę z 1984 roku zapłacił rekordową sumę 3,36 miliona dolarów. To jedyna taka strona na całym świecie.

"Dzisiejsze wyniki potwierdzają to, co od dawna mówimy: sztuka komiksowa jest tak samo kochana i cenna jak wszystko, co umieściliśmy na płótnie" - powiedział w oświadczeniu Joe Mannarino, kierujący  działem komiksów i sztuki komiksowej Heritage Auctions w Nowym Jorku, cytowany przez CNN.

Zobacz wideo "Spider-Man: No Way Home", czyli skąd my znamy tych złoczyńców [ZWIASTUN]

Rekordowa suma za Spider-mana. Jedna strona została sprzedana za 3,36 miliona dolarów

Jak podaje "USA Today", jedna strona grafiki z komiksu  Spider-Man z 1984 roku została sprzedana na aukcji pierwszego dnia czterodniowej imprezy komiksowej Heritage Auctions w Dallas  za rekordową sumę 3,36 miliona dolarów. Licytację rozpoczęto od 3,3 miliona dolarów.  Według informacji Heritage Auctions dzięki tej kwocie Spider-man stał się "najcenniejszą na świecie stroną oryginalnych komiksów". Jak podaje CNN, kolejna strona z tego samego komiksu została sprzedana już za 288 tys. dolarów.

Spacer z golden retrieverami podczas 29. finału WOŚP. Co dobrego zdarzyło się w 2021 roku? Przypominamy same pozytywne wydarzenia

- To naprawdę kultowe dzieło, jedyne w swoim rodzaju. Jest tylko jedna sztuka tej strony na świecie - mówił Joe Maddalena, wiceprzewodniczący domu aukcyjnego Heritage Auctions.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

'Krzyk', 2022 - nową, piątą odsłonę słynnego cyklu można oglądać w kinach od 14 stycznia W kinach "Krzyk 5". W oryginał nikt nie wierzył, a stał się hitem. Dlaczego?

Spider-man pobił Hulka. Do tej pory rekord wynosił nieco ponad 657 tys. dolarów

Na grafice Mike'a Zecka na stronie 25 z Marvel Comics "Secret Wars No. 8" widnieje Spider-man w czarnym kostiumie, co ostatecznie doprowadziło do pojawienia się Venoma. Poprzedni rekord sprzedaży jednej strony komiksu wynosił 657 250 dolarów za grafikę z numeru "The Incredible Hulk" z 1974 roku, który przedstawiał pojawienie się Wolverine'a.

Więcej o: