Wielka Brytania. Podwyżka cen prądu, a na osłodę skarpetki. Z poliestrem

Brytyjski dostawca energii podniósł stawki za prąd. Żeby osłodzić klientom wyższe stawki, przesłał im skarpetki. To już kolejna kontrowersyjna akcja dostawców energii na Wyspach.
Zobacz wideo Premier i rzecznik prasowy wbijają szpile Tuskowi. "Ciekawe, czy Donald Tusk coś robi, żeby obniżyć ceny prądu?"

Ceny prądu rosną nie tylko w Polsce. Z podwyżkami mierzy się cała Europa. Problem narastał od zeszłego roku, gdy zaczęły wzrastać ceny za prawa do emisji CO2. Pod koniec 2021 r. nałożył się na to konflikt o Nord Stream 2. Rosja zaczęła zmniejszać dostawy gazu przez gazociąg jamalski, co wywindowało ceny na Starym Kontynencie. 

Ceny prądu rosną, a dostawca wysyła klientom skarpetki

Niemiecki dostawca energii E.ON podniósł stawki za energię klientom w Wielkiej Brytanii. Podwyżki były dość znaczące, bo aż o 50 proc. Firma wpadła też na nietypowy pomysł marketingowy. Przeszło 30 tys. klientów otrzymało od nich skarpetki, by zapewniły im ciepło w czasie kryzysu energetycznego - pisze Bloomberg. 

Skarpetki były reklamowane jako przyjazne środowisku o zmniejszonym śladzie węglowym. Jak się jednak okazało wykonano je z poliestru. To tworzywo sztuczne, które nie jest ekologiczne. 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

E.ON już przeprosił za swoją niefrasobliwą akcję promocyjną. 

Imbir, przytulanie zwierzaków i konkursy hula-hop

Wysyłanie klientom skarpetek to już kolejna zaskakująca akcja związana z podwyżkami cen za prąd. W ubiegłym tygodniu spółka SSE Energy Services, należąca do Ovo Energy, trzeciego największego dostawcy energii w Wielkiej Brytanii, wysyłała swoim klientom poradnik, w jaki sposób prosto i skutecznie ogrzać się podczas zimy. W poradniku możemy znaleźć takie porady jak jedzenie owsianki, przytulanie się do zwierząt czy jedzenie imbiru. Radzono również aktywizację w domu, m.in. urządzanie konkursów hula-hop z dziećmi lub sprzątanie. 

Więcej o: