Ziobro: Prokuratura wystąpiła o aresztowanie Romana Giertycha. Adwokat zapowiada pozew: To pomówienia

Zbigniew Ziobro w wywiadzie prasowym ujawnił, że prokuratura chce, by Roman Giertych został aresztowany. Zdaniem prokuratora, nie stawia się na wezwania. "Konsekwencją dzisiejszych pomówień Zbigniewa Ziobry jest pozew" - napisał adwokat na Twitterze.

Zbigniew Ziobro zdradził, że prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie Romana Giertycha - donosi "Gazeta Polska". - Uporczywie nie stawia się przed prokuratorem. Był już wzywany kilkadziesiąt razy - argumentuje szef resortu sprawiedliwości. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl.

Ziobro o "ukrywaniu się Giertycha". "Udaje wielkie panisko"

Lider Solidarnej Polski stwierdził też, że nawet osoby, które kwestionują zasadność działań organów ścigania, stawiają się na wezwanie. - Giertych udaje wielkie panisko, które może stać ponad prawem. Ale obstrukcja Giertycha nie wstrzymuje śledztwa. Nowe dowody pozwoliły na postawienie mu dodatkowych zarzutów - stwierdził prokurator generalny. 

Dodał, że według prokuratury honorarium za jedno z działań znanego adwokata "było sposobem na wyprowadzenie pieniędzy z giełdowej spółki".

Ziobro zdradził też, co wydarzy się, jeżeli sąd wyda zgodę na tymczasowe aresztowanie. - Prokuratura zyska dodatkowe możliwości. Będzie mogła podjąć działania, aby sprowadzić go do Polski, niezależnie od tego, gdzie się ukrywa. A jak pojawi się w kraju, będzie możliwe jego zatrzymanie - stwierdził. 

Giertych komentuje: Pomówienia

Roman Giertych odniósł się do zarzutów Zbigniewa Ziobry na Twitterze. "Jasną konsekwencją dzisiejszych pomówień Zbigniewa Ziobry jest pozew wobec niego. Wnioski prokuratury w sprawie obsługi Polnord były już 30 razy negatywnie oceniane przez sądy. Pisanie kolejnych wniosków za kolejne lata obsługi tej firmy w niczym nie zmienia tej oceny i świadczy o desperacji Zbigniewa Ziobry" - napisał.

Prokuratura w 2020 roku ogłosiła, że podejrzewa, że kancelaria Romana Giertycha pomogła w wyprowadzeniu 92 milionów złotych ze spółki Polnord. Firma miała rzekomo przepłacić za grunty. W październiku 2020 roku CBA zatrzymało adwokata i byłego wicepremiera Romana Giertycha oraz zaangażowane w sprawę biznesmena. 

Posłuchaj podcastu Odc. 14: Polacy inwigilowani Pegasusem. Co wiemy o tym programie?
Więcej o: