PIT-11 dla pracownika. Do kiedy pracodawca musi wystawić deklarację? Zostało mało czasu

Pracodawcy mają coraz mniej czasu na przekazanie swoim pracownikom deklaracji PIT-11. Sprawdź, kiedy mija ostateczny termin wysyłania formularza za ubiegły rok.

Zeznania podatkowe za ubiegły rok będzie można składać już od 15 lutego 2022 roku. Z kolei ostatnim dniem, kiedy będzie można go złożyć będzie 2 maja, zazwyczaj jest to 30 kwietnia, jednak w tym roku wypada on w sobotę, dlatego okres składania rozliczenia został wydłużony.

Zobacz wideo Polski Ład. Na jakie pułapki trzeba uważać przy jednoosobowej działalności gospodarczej?

PIT-11 dla pracownika za 2021 rok. Do kiedy pracodawca musi go wysłać?

Pracodawcy, którzy zatrudniają osoby fizyczne lub wypłacają im wynagrodzenie muszą do 31 stycznia 2022 roku złożyć wszystkie deklaracje do Urzędu Skarbowego w formie elektronicznej. Nieco dłuższy jest czas, który pracodawcy mają, na przesłanie formularzy PIT-11 za 2021 rok pracownikom. Ostateczny termin mija 28 lutego. Pracodawca może przekazać pracownikom formularz zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej. 

E-PIT za 2021 rok wypełni fiskus

Od lutego 2019 roku podatnicy mogą korzystać z usługi e-PIT. Jest to automatycznie przygotowywane i udostępniane przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Dzięki temu nie trzeba wypełniać wniosków, aby rozliczyć swój podatek.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Zanim zatwierdzisz i wyślesz Twój e-PIT, sprawdź, czy obejmuje on wszystkie Twoje przychody, czy naliczone są odpowiednio koszty uzyskania - szczególnie dla umów zleceń, umów o dzieło, czy  twórców z limitem 50 proc. Zwróć także uwagę, jak została rozliczona Twoja ulga prorodzinna oraz czy skorzystałeś ze wszystkich przysługujących Ci pozostałych ulg i odliczeń" - czytamy na portalu e-pit. "Wszystkie te elementy mają wpływ na ostateczną poprawność wyliczenia wysokości Twojego podatku, a także wysokości ewentualnego zwrotu z PIT lub kwoty do zapłaty podatku" - podano na stronie. 

*****

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: