Z Krakowa do Dubaju. WizzAir uruchomił nowe połączenia

WizzAir ruszył z nowym połączeniem lotniczym z Polski. Do Dubaju można polecieć z Krakowa. Loty odbywają się dwa razy w tygodniu.

Pod koniec 2021 roku WizzAir zaczął sprawdzać popyt na loty z Krakowa do Dubaju. Jak informował wówczas portal waszaturystyka.pl uruchomienie nowego połączenia może się wiązać z usunięciem lotów Katowice-Dubaj. 

Zobacz wideo Eksperymentalny samolot naddźwiękowy X-59. Otworzy drogę do "cichych" samolotów pasażerskich?

WizzAir uruchomił połączenie do Dubaju

Badanie rynku musiało się powieść, ponieważ w piątek 4 lutego uruchomiono połączenie Kraków-Dubaj. Loty obywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki oraz piątki. Ceny biletów zaczynają się od 549 zł (506 zł dla członków Wizz Discount Club). 

Priorytetem Kraków Airport jest obecnie jak najszybsze odbudowanie bogatej i różnorodnej siatki połączeń. Dubaj to wspaniałe miasto łączące egzotykę kultury arabskiej z nowoczesną architekturą, to także port przesiadkowy do innych miejsc na całym świecie. Nowe połączenie linii lotniczej Wizz Air do/z Dubaju jest także szansą dla Krakowa i Małopolski, by odbudować potencjał turystyczny naszego regionu

- powiedział Radosław Włoszek, prezes krakowskiego lotniska. 

Obostrzenia w Dubaju

Pierwszy lot można wykupić na poniedziałek 7 lutego. Przed wylotem należy sprawdzić warunki wjazdu, szczególnie te związane z pandemią koronawirusa. Na dziś (piątek 4 lutego) warunkiem przylotu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Polski jest negatywny test wykonany w ciągu 72 godzin przed odlotem. Wszyscy podróżni będą też poddani testowi po przylocie.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Polska jest jednym z krajów na zielonej liście, co oznacza, że osoby zaszczepione będą musiały poddać się dodatkowemu testowi w 6. dniu pobytu, a osoby niezaszczepione będą musiały poddać się dodatkowym testom w 6. i 9. dniu pobytu. Podróżni przybywający z krajów zielonej listy nie muszą przechodzić kwarantanny

Turyści powinni przed przylotem zarejestrować swój certyfikat szczepienia przez stronę internetową lub aplikację Federal Authority for Identity and Citizenship.

Więcej o: