Rachunek za prąd zapłacisz na raty. Albo po 30 dniach. Dostawcy mają nową formę płatności

Enea, TAURON i E.ON to dostawcy energii elektrycznej, którzy zdecydowali się wprowadzić nową metodę płatności za rachunek. Należność można rozłożyć na raty lub odroczyć o 30 dni. Użycie usługi wymaga weryfikacji zdolności kredytowej.

Rosnące koszty energii wraz z rosnącymi cenami innych towarów i usług dla części osób mogą być problemem finansowych. Tym bardziej że Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził podwyżkę cen na poziomie 25 proc. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 105

Rachunek za prąd na raty. Nowość u dostawców energii

Niektórzy dostawcy postanowili wprowadzić do oferty nowe metody płatności. Mogą one pomóc klientom, których z różnych względów nie stać na jednorazowe opłacenie rachunki. Enea, TAURON i E.ON Polska S.A (wcześniej innogy Polska S.A) umożliwiają zapłacenie opłaty z wykorzystaniem płatności odroczonej. 

Należność można uregulować jednorazowo po 30 dniach lub rozłożyć ją na cztery raty. Podczas płacenia za energię w serwisie dostawy energii należy wskazać usługę Payka .

Jest dostępna dla Klientów Indywidualnych [...], posiadających aktywne konto bankowe

- czytamy na stronie Enei.

Jak wyjaśnia dostawca za pomocą usługi można spłacić zobowiązanie w wysokości od 100 zł do 2 000 zł. Płatność tą metodą wymaga jednak weryfikacji zdolności kredytowej. - Wszystkie informacje i dokumenty, w tym te związane z opłatami, otrzymamy na adres e-mail - wyjaśnia dostawca. 

Z usługi korzystać można też podczas opłacania rachunków u dostawców internetu czy telewizji. Odroczyć lub rozłożyć na raty możemy tylko jeden rachunek. By opłacić kolejny tą metodą, musimy uregulować całą należność. 

Producenci energii wystartowali z kampanią, która atakuje UE w sprawie kosztów energii Kampania dezinformacji nt. cen prądu. Za pieniądze państwowych spółek

Ceny prądu o 25 proc. w górę. URE tłumaczy

Urząd Regulacji Energetyki podwyżki na poziomie 25 proc. tłumaczy rosnącymi kosztami. Chodzi przede wszystkim o wyższe koszty zakupu energii elektrycznej na rynku hurtowym. Kontrakty zawierane na Towarowej Giełdzie Energii (TGE) pokazują, że w ostatnim roku cena energii - zarówno z dostawą na rok 2022, jak i na kolejne lata - gwałtownie rośnie.

Zmiany średnich cen energii elektrycznej na rynku hurtowym obrazuje rys.1. Jeszcze w listopadzie 2020 r. cena energii w kontraktach terminowych oscylowała na poziomie 242 zł/MWh, by w listopadzie br. osiągnąć poziom 470 zł/MWh. Ceny te obecnie nadal rosną - czytamy w komunikacie URE.

Zamek w Stobicy Tak rośnie zamek w Stobnicy. Byliśmy na miejscu i mamy zdjęcia

Posłuchaj podcastu Odc. 15: Fancy Bears wywołały burzę w polskim internecie. Czym jest NFT?
Więcej o: