Gumtree kończy działalność w Polsce. Serwis z ogłoszeniami nie przyjmuje już nowych ofert

Gumtree, strona z lokalnymi ogłoszeniami nieruchomości czy samochodów, zostanie wkrótce wyłączona. Dostęp do portalu wygaśnie 7 kwietnia, ale serwis już od 7 marca nie przyjmuje nowych ogłoszeń. Gumtree znika z Polski po 18 latach.

"Gumtree.pl to trochę nietypowy portal darmowych ogłoszeń internetowych. Nie pobieramy opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani ich przeglądanie. Pragniemy, aby każdy mógł łatwo i szybko wyszukać to, czego potrzebuje. Nie chcemy was zamęczać banerami czy przeładowaną grafiką - nasza strona to sama treść w miłej, czystej formie" - tak reklamował się jeden z pierwszych serwisów aukcyjnych w Polsce.

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

Gumtree.pl. Serwis z ogłoszeniami znika z sieci

Portal wywodzi się z Wielkiej Brytanii powstał tam około roku 2000. Po 4 latach serwis zaczął rozszerzać swój rynek i pojawił się w Polsce. W 2005 roku został kupiony przez ebay, ale jego nazwa nie uległa zmianie. 

Na stronie Gumtree.pl można było znaleźć praktycznie wszystko: od mieszkania, przez meble ogrodowe po komiksy, znaczki pocztowe czy skutery wodne. A jeśli wierzyć komentarzom, byli tacy, którzy znaleźli tam nawet miłość. Na wieść o zamknięciu serwisu, sentymentalne pary przyznały, że właśnie tam poznały swoją drugą połówkę. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Gumtree.pl. Portal nie przyjmuje już nowych ofert

Działalność serwisu była na początku w Polsce wielkim sukcesem. Wpływały na to m.in. możliwość dodawania darmowych ogłoszeń oraz intuicyjny interfejs. Obecnie jednak Gumtree popularnością znacznie ustępuje takim serwisom jak Allegro czy OLX. Aktywnych ogłoszeń na stronie jest jedynie 264 tysiące.   

Powody zamknięcia Gumtree.pl pozostają jednak lekką zagadką, choć można przypuszczać, że wpłynęła na to niska rentowność serwisu. W oficjalnym komunikacie poinformowano jedynie, że od 7 marca zablokowana jest możliwość dodawania nowych ogłoszeń, a 7 kwietnia cały serwis przestanie działać.

W odpowiedzi na zaskoczenie i rozczarowanie wciąż aktywnych użytkowników serwis wyjaśnił, że to "Właściciel Gumtree zadecydował o zamknięciu strony" oraz dodał, że "Nam również smutno jest się z Wami rozstawać. Bardzo dziękujemy Wam za 18 wspólnych lat!".  

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: