Jakim pociągiem jechali Kaczyński i Morawiecki? Ukraińska kolej pokazała zdjęcia

Nawet 11 miejsc noclegowych, klimatyzowany salon, wyposażona kuchnia, łazienka. To opis pociągu, którym Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki udali się we wtorek do Kijowa. W sieci dostępne są zdjęcia wagonów.

We wtorek Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński oraz inni przedstawiciele rządów Polski, Czech i Słowenii udali się do Kijowa. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia dokumentujące podróż. Teraz wiadomo już, z jakiego składu korzystali politycy.

Zobacz wideo Czy ambasador Rosji w Polsce zostanie wydalony z kraju?

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki pojechali pociągiem do Kijowa. Są zdjęcia

Ukrzaliznycia, państwowe przedsiębiorstwo kolejowe działające w Ukrainie, do dyspozycji ma kilka specjalnych składów, które służą do tego rodzaju podróży. Specjalne wagony można wynająć. "To prawdziwy hotel na kółkach, wyposażony w kuchnię, hol i przestronny przedział sypialny" - czytamy na stronie przewoźnika. "Kuchnia wyposażona jest w lodówkę, kuchenkę mikrofalową i elektryczną płytę" - wskazano.

W klimatyzowanej sali, z której korzystać mogą podróżni, oprócz części wypoczynkowej znajduje się komputer, sprzęt audio-wideo. Do dyspozycji podróżnych jest też łazienka oraz miejsca noclegowe - w zależności od konfiguracji od 5 do 11. 

Polscy przywódcy w Kijowie. Spotkali się z prezydentem Zełeńskim

Po przybyciu na miejsce delegacja wzięła udział w spotkaniu, na którym obecny był Wolodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy. - Jesteśmy tu, by wyrazić podziw dla Waszej walki. Jesteśmy tu dlatego, że walczycie dziś także naszą walkę. Nie bronicie tylko swojej ojczyzny, terytorium Ukrainy, ale Europy. Bronicie coś, co nazywamy fundamentalnymi wartościami europejskimi. Robimy wszystko, co możemy, by pomóc uchodźcom z Ukrainy i Ukrainie, by obronić swój kraj. Jesteśmy tu także po to, by przekazać wiadomość o tym, że społeczność Europy wspiera waszą walkę - mówił Janez Janša, premier Słowenii.

Po spotkaniu głos zabrał też lider Prawa i Sprawiedliwości. - Sądzę, że potrzebna jest misja pokojowa NATO lub szerszego układu międzynarodowego - podkreślał Jarosław Kaczyński.

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Od pierwszych godzin napaści giną bezbronni cywile, a Rosjanie systematycznie atakują miasta i wsie. Zniszczenia są ogromne. Z kraju ogarniętego wojną próbują się wydostać miliony uchodźców. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o: